V 1. lize vítězně i s Klokany

2

Ten den byla sestava Unichessu řídká jak kaše ve vyvařovně pro chudé. Když jsem uviděl nehrajícího kapitána, jak klimbá nad horší pozicí na osmičce, řekl jsem si, že ten chlápek má dost.

Bohemka přišla ve velmi slušné sestavě, tu teoreticky nejsilnější zatím nikdy nedala dohromady.

Skóre otevřel jako často Honza Šlampa. Nijak se nestaral o to, že má na sedmičce místo dosavadních slabších soupeřů Znamenáčka. Po úvodní poziční fázi se hrálo o otevření královského křídla a přitom soupeře zničil.

Další bod přišel z první desky. Nastoupili proti sobě dva hráči, kteří ještě letos do první ligy nezasáhli a také jsou oba v našem extraligovém týmu. Michalík pozičně přehrál Jirku ve výměnné slovanské, i když za kulisami zůstaly nějaké kombinace.

Na 4. stole skončila špatně francouzská anabáze Kováře černými se Svatošem. Možná rochoval na špatnou stranu … ale asi to bylo složitější.

Naše sestava byla natolik oslabená, že jsem skutečně hrál na 8. já černými s Folkem. Jenom jsme mohli zavzpomínat, jak jsme se před 10-15 lety utkávali tu na druhé, tu na páté. Ne nebojte se, nezhoršili jsme se, ale soutěž radikálně posílila. V přítomné partii jsem stál otravně hůř na 2 výsledky, ale nakonec to dovrzalo až k remíze.

Důležitý asi zlomový bod dodal z pětky Kuba černými s Dubanským. V nejasné partii přešel přes počítačovou prohru a soupeře pěkně ošidil o všechno.

Výhru pečetil Černoušek černými na 2. s Tričkovem, v naší nekřišťálovější partii. Bílý se nechal vlákat do pozice, která je v podstatě z Čigorinovy obrany, kde ale bílý zahrál neopatrné a4. Výborně připravený Lukáš stál v podstatě o něco lépe od 6. tahu a ještě se to vylepšovalo.

Taky jsme zaznamenali prohru bílými – nevím přesně kdy partie skončila. Šimek na 3. desce Janem Petrem rozehrál domečkovou králku normálně/slibně, ale bílý domeček podlehl překvapivě rychlé a rozsáhlé zkáze.

Za stavu 4,5:2,5 dohrával na 5. Řehořek se Šmídem. V zamotaném Rétim stál chvílemi trochu líp spíš černý, ale závěrečná remíza byla korektní.

Tentokrtát selhaly opory Šimek s Kovářem, ale zápas pro změnu podržely horní desky. V řízné šestirezultátové fackovačce s Klokany jsme vyhráli 5:3, jako ostatně letos vždy, bez ohledu na sílu soupeře.

 

2 Komentáře

  1. Mircea napsal:

    V této nočnî době se konečně probral i předseda a tradičně už jen stihl přispěchat s gratulací…. a zase dobrou noc…

  2. Mircea napsal:

    Dobré ráno 🙂
    Ještě je nutné vyzvednout skvělou jízdu Honzy Šlampy a poslat díky do Údlic, že mu ji umožnili! V západní první lize zůstal posledním mohykánem se třemi body, a tak když kvůli skóre nevedeme tabulku družstev, vévodí Bartoš Unichess aspoň hodnocení jednotlivců!

Komentář

© 2021 UNI Chess.