Unichess B podlehl QCC 3:5

0

České Budějovice v předtuše důležitých 3 bodů nastoupily velmi silně s oběma velmistry a dosud pauzujícím Cifkou v čele až po obě dámy na posledních deskách – ze základní sestavy chyběl jen IM Juřek. Začalo to přijatelně. Na 4. desce černými čelil Formánek černými v partii s Tupým královské indické s h3+Sg5, vymyslel nějakou výstavbu a celkem poklidně zremizoval. Na 2. desce jsem v černými s GM Lechtýnským hrál dámskou indickou, notoricky rovnou hlavní variantu oživil dobráním na c3 pěšcem místo dámou. Pozice byla zavřená jak Jiří Kájínek, po soupeřově oběti kvality jsem se neodvážil usilovat o otevření a remizoval při šestnácti pěšcích na desce a všech černých figurách na zadních dvou řadách.

Na tomto místě jsme se oba úspěšní půlbodáři odebrali tentokrát nikoli na kapitánskou kachničku do číny, leč na kapitánskou krůtičku do plzeňské Valchy.

Během oběda skončilo dalších 5 partií v neznámém pořadí. Na 1. stole hrál Svatoš bílými s GM Vokáčem. Tak dlouho tam stálo napjaté centrum (bílý nechtěl přetáhnout d5 do Benoni a černý nechtěl sebrat na d4 do anglické), až Marek zahrál neotřelé a6,  b5 a ve velmi zajímavé a složité partii Honzu přehrál. Společná analýza byla poté hitem kaštanového baru.  Na 5. stole partie Dvořák – Cuhra začala 5 tahy pěšci (1.d4 c5 2.d5 b5 3.e4 a6 4. a4 b4 5.a5 d6), bílý měl do vínku pole c4, následný boj se přikláněl na obě strany, aby nakonec skončil remízou. Na 6. desce Jaščenko černými s Vybíralem proti Nimcovičově indické s e3 a Je2 použila vznešenou výstavbu c5, b6, Sa5. Partie ze střední hry přešla do jedovaté čtyřvěžovky, která se jí rychle vymkla. Na 7. desce Bretšnajdr bílými s WGM Richtrovou celkem korektně remízoval v anglické. Na posledním stole zaskóroval celý bod ve své prvoligové premiéře Honza Hruška s nadějnou juniorkou Maříkovou. Rozehrál hardcorový stonewall přes dámský gambit, získal v konkrétní zápletce figuru. Posléze však vznikla pozice, kde bílý volný pěšec figuru vyvážil, soupeřka svou šanci kolem před 40. tahem zmařila (časovka?), v 41. tahu v prohrané pozici dostala brutální vidličku…

Pak se za stavu 3:4 hrála velmi dlouho poslední depresivní partie. Na 3. desce zkoušel Kozák bílými odvrátit olympiádu (5. prohru v řadě), černý Cifka hrál velmi dynamicky benoni s Jh6 a po plnokrevném boji utrápil Miloše v koncovce V+J+2p proti V+S+p s pěšci na stejném křídle.

Tentokrát jsme po bodech nesahali.

Ve Valše bylo dobře

Ve Valše bylo dobře

Hruška a jeho kamenná zeď

Hruška a jeho kamenná zeď

Bretšnajdr-Richtrová

Bretšnajdr-Richtrová

Olga Jaščenko

Olga Jaščenko

Dvořák, Cuhra a pěšci duší hry

Dvořák, Cuhra a pěšci duší hry

Martin Formánek

Martin Formánek

Lechtýnský zahájil 1. d4

Lechtýnský zahájil 1. d4

Cifka se pustil do Miloše

Cifka se pustil do Miloše

GM Vokáč rozjímá nad 1. tahem

GM Vokáč rozjímá nad 1. tahem

Komentář

© 2020 UNI Chess.