Unichess B – bojovná remíza s Jičínem

6

Jičín je letos takový tým fatal skupiny. Má velmi silnou sestavu, která se zjevuje ve zhruba polovině zápasů, a o dost slabší pro zbytek.

Nijak nás nepřekvapilo, že na nás se sešel dobře, přinejmenším horní 3 desky. Zápas byl bojovný a napínavý.

První skončil korektním smírem titulovaný souboj na 1. stole Jurčík-Vološin. Martin hrál Trompowského útok, ale velmistr prokázal, že i na pohled nejpasivnější pokračování vede k bezpečné rovnováze.

Martin Jurčík s Vološinem

Velmi důležitý celý bod dodal Sháněl bílými na 5. s Urbanem. Hrála se klasická pozice s izolovaným pěšcem ze sicilské s c3. Jarek obětoval se 2 minutami na asi 23 tahů střelce na h7 motivem věčného šachu, vitální sponzor hostí figuru nepřijmul. Vítězný útok s řadou tichých tahů ve značné časové tísni na mě učinil hluboký dojem.

Jarek Sháněl s jičínským sponzorem Urbanem.

Na 6. desce se hrálo ruské derby – Jaščenko černými s Pochinkovem. Bílý hrál Zukertortovu výstavbu (Jf3,b3,d4), Olga získala pěšce, ale v ostré pozici zvolila cestu do koncovky remízové pro aktivitu nepřátelských figur.

Pochinkova čeká ruské derby s Olgou.

Remízou skončila i partie na 4. stole. Pokorný černými v ruské s Novotným upadl do kdysi módní varianty (Sd3 dřív než d4), ale mírně horší pozici vyrovnal.

Oranžový Pedro s Novotným.

Těžko odhadovatelná partie se odehrála na 3. stole. Kuba hrál bílými se Schulou, zahájil nečekaně d4 a na benoni improvizoval dxe6 a e4. Ve složité pozici měl asi zpočátku navrch, ale pak se to brutálně otočilo.

Michal Schula – manažer jičínských týmů.

Na 2. stole hrál Kovář černými s Formanem divokou královskou indickou. Štěstí se přelévalo, v dlouhém úseku byl Vojta vyhraný ve složité pozici, ale časovka skončila věčným šachem.

Forman čeká na našeho Kováře.

Za stavu 3:3 nám zůstaly 2 bezpečné lepší partie, které se ale ukázaly jako nevyhratelné.

Na 7. desce hrál Lamser bílými se Zákouckou. Proti moderní obraně stál v různé míře dobře, v závěru měl jezdce lepšího než střelce. Střelec byl ale tak špatný, že všechno kryl a remíza byla neodvratná.

Honza Lamser se Zákouckou

Na posledním stole jsem hrál černými s Bucharem Birda, konkrétně obrácený Leningrad. Upustil jsem několik příležitostí k výhodě, zejména jedna se vymykala mé představivosti (36…Vc1+37. Ke2 Va1 38. Kf3 Vxa2 39. Ke4 a5 40. Jd1 a4 a a-pěšec bude silnější než jezdec navíc na b2!).

Pan Buchar mi férově pustil hodiny až po dokončení focení.

Přivítání na osmé.

Zápasová remíza má jedinou přednost – šanci na postup máme pořád ve svých rukou!

Návrat kuřáků…

Tato zápasová remíza byla alespoň ze hry. V témže kole byly ve skupině B prý ještě 3 – jsem zvědav, kolik jich je bez hry. Prozatím se počítač vedoucího skupiny (znechucením?) zhroutil, tak bližší údaje budou se zpožděním.

 

6 Komentáře

 1. Jan Bartoš napsal:

  No a podrobnější výsledky jsou na světě. Tak nejméně dva remízové zápasy byly ještě bojovné, což není nijak hrozné…

 2. jarda hadrava napsal:

  Pologratuluji :-). A doufám, že sezónu v Teplicích dotáhnete…
  Mimochodem zaregistroval jsem, že po víkendu máme také tři nové mistry republiky! Doufám, že trenéři dodají nějaké bližší (zákulisní) informace. Mládežníkům gratulace plná a velká… 🙂

 3. lukulus napsal:

  Tak to už snad dáte. My zase podruhé po sobě pošleme definitivně Ústí do přeboru a sezóna bude úspěšně za námi:)

 4. Jan Bartoš napsal:

  Posílání Ústí do přeboru je snadná mise, stačí neprohrát 1:7….

 5. lukulus napsal:

  Tak je to jenom vedlejší quest, ale neomrzí:)

Komentář

© 2021 UNI Chess.