Underground opět padl

2

 

V 9. Kole 2. ligy prohrál Underground ve Vlašimi a bohužel na tomto zápase se dá najít poměrně málo pozitiv. Postavili jsme sice papírově nejlepší sestavu v sezoně, leč na soupeře, který okupuje první místo v tabulce a je největším aspirantem na postup, to nestačilo.

Domácí se dostali rychle do vedení a to už nepustili, k bodům bylo v tomto zápase dost daleko.  Nečekaně hodně našich hráčů si vybralo slabší moment a nemá cenu masochisticky popisovat kaleidoskop jednotlivých chyb, které se nám přihodily (přehlédnutá figura, pád do pasti v zahájení, nezvládnutá časová tíseň… ).

Světlými momenty tak zůstala Zbyňkova metodická výhra, bojovnost Honzy Bartoše (který vzhledem ke stavu zápase odmítl remízu a jeho soupeř pak zřejmě pod vlivem zápasového vedení nekorektně obětoval), to že Anička už je skutečná opora a posezení v hospodě U bakaláře rychle dohravších. Celková prohra 2,5:5,5 bohužel odpovídá

 

V tabulce jsme se tak přiblížili suterénu (undergroundu), pořád ale doufám, že je to přechodný stav a zvedneme to. Dobré je aspoň to, že se nám naši soupeři v boji o záchranu nevzdálili a v tomto kole též bodově spíše paběrkovali.

Takže zahalme tento zápas rouškou zapomnění a s čistou hlavou do posledních dvou kol! 🙂

2 Komentáře

  1. Jan Bartoš napsal:

    Byla to hrůza!

    Androši získali trikem povolení koncertovat, kompletní kapela, skoro nikdo neseděl… a diváci nás vypískali a šli na Michala Davida.

    No to je hnus!

  2. Mircea napsal:

    Naprostý souhlas, tohle jsou zápasy na které je třeba zapomenout. Bohužel ani včera géčko nezvedlo prapor a totálně vyhořelo proti elově slabší Pragovce, když předvedlo nejhorší výkon jaký pamatuji. To, že na 5.-8. desce uděláme 0 bodů by mě ani ve snu nenapadlo. Jistou náplast jsem si nadělil pěknou výhrou dámy proti dvěma střelcům (D+2V+5p proti 2V+2S+5p) – kdo to zažil, pochopí, že to rozhodně není jednoduché, nevyhraje se to samo a je nutné něco vymyslet – třeba mít rychlejšího volňáska). Výše zmíněný HNUS se ukázal v ryzí podobě, když jsem otočil skórovník na 2,5:1,5 pro nás a šel se podívat na dolní šachovnice, kde tři naši hráči tahali zoufalé pozice s figurou méně.

Komentář

© 2021 UNI Chess.