Těsná výhra se slovenským vicemistrem

4

Ve čtvrtém kole jsme narazili na slovenského vicemistra, který je však podle nasazení na Evropském poháru slovenskou jedničkou. Soupeř měl jednoznačnou elovou převahu, díky níž byl nasazen o 24 míst výše než my a tak jsem zmínil, že cokoli pozitivního v zápase potěší. Nevydržím než předběhnout a prozradit že nastalo to nejlepší, co mohlo nastat, a naši tento zápas dotáhli do vítězného konce a sice nejtěsnějším možným rozdílem a připsali si cenný skalp. Zároveň máme dobrou vyhlídku, že se udržíme na onlinech. Teď už ale rychle k partiím (komentář Pedro podle onlinu):

Začalo to na první desce, kde Petenyi obětoval v zahájení Lukášovi (elo +41) figuru. A ten to ve velmi nepřehledné pozici sebevědomě odbránil. To se mu to hraje, když umí počítat 🙂
Vůbec se nepovedla partie na páté Honzovi Lamserovi, který po mdlém zahájení proti Mezsarosovi (elo +221) otevřel pozici, ale bohužel pro útok soupeře.
Dál už jsme ale měli navrch. Petr Vaněk na šesté hrál klasickou ostrou francouzskou pozici proti Takacsovi (elo +190), ve které měl většinu partie pěšce míň, ale zbyl mu nebezpečný pěšec na c3 a ten nakonec ve věžovce rozhodl.
Honza Bartoš vcelku v pohodě udržel Csonku (elo +212). Sice tam byl chvíli pěšec míň, ale dostatečně aktivní figury, dobrá remíza.
Zbyňa Vrbata stál s GM Vargou (elo + 71) mírně líp, comp ukazuje malou výhodu celou partii. Nevím jak tam končili partie, ale možná to byla ta půlka na 3,5, s kterou maďarský velmistr už nemohl nic dělat.
Nejmíň vím o partii Petra Šimka s Bagim (elo + 163) kde končí online 14.Ke2 1/2-1/2 v naprosto pohodové pozici pro Petra. Jestli to skončilo fakt ve 14. tahu, tak to byl výborný taktický tah, ale myslím, že spíš spadl online, protože hráči na této elo-hladině jsou na své elo dost citlivý.
V každém případě výborný výkon herní, asi i taktický a gratulace.

Siesta Solution Unichess (Česko)  – Dunajska Streda 3,5:2,5 (Černoušek 1, Šimek 1/2, Vrbata 1/2, Bartoš 1/2, Lamser 0, Vaněk 1)

V dalším kole nás čeká De Sprenger Echternach, který nás opět svede do souboje s lucemburskou šachovou školou a to rovnou s tamní jedničkou v tomto turnaji, kterou na na první vede osobně kapitán bájné archy, IM s elem 2533. Stále jsou to favorité, nasazení o 14 míst výše než náš tým. Ale po namlsání v předchozím kole se vtírá myšlenka, že jsou také nasazení o 10 míst hůř než Dunajská Streda. Případný úspěch by našim zajistil už top-soupeře do konce turnaje – a co nejvíc takových soupeřů byl asi jeden z hlavních důvodů mise.

4 Komentáře

 1. Mircea napsal:

  Tak koukám, že tihle Lucemburčani z Echternachu na severovýchodě země u německých hranic je vlastně pět Němců a někde vzadu jeden Lucemburčan pro Petra Vaňka.

 2. Mircea napsal:

  Dneska jedeme na onlinech pěkně od začátku!

 3. Jan Bartoš napsal:

  Samozřejmě, že u Petra to byl jen spadlý přenos, platí tady Sofijské pravidlo.

 4. Mircea napsal:

  Gratulace kapitánovi, v to jsem vĕřil. Jinak smutek, i když 5. zázračně zachráněna.

Komentář

© 2021 UNI Chess.