Těsná prohra ERA A s Třincem v Extralize

2

K poslednímu pokusu zreálnit záchranu jsme nastoupili s 3 náhradníky a veselou myslí, Třinec byl téměř komplet bez Chytílka.

Zápas začal 2 remízami. Nejrychlejší byli Studnička bílými  s IM Piskem na 5. desce, kteří se vzájemně zaskočili Schara-Hennigovým gambitem a jeho odbočkou a skončili asi oboustranně logickým opakováním tahů. Na 4. desce hrál Šimek černými s IM Plátem – zopakoval a vylepšil variantu po 1. b3, ve které Plát porazil Černouška ve slovenské Extralize, získal pěšce, ale kompenzace bílého byla velmi nepříjemná, takže za remízu jsme byli rádi. Zvláštností partie bylo, že Vojta hrál nesmírně rychle, zatímco Petr řešil časovku. Pak jsme dokonce chviličku vedli, když v duelu Grunfeldovských znalců náš IM Černoušek  hrál na 2. černými s GM Štohlem, okolnostmi byl donucen odevzdat dámu za věž a figuru, kompenzace pak silně narostla, až byl bílý král v 25. tahu zmasakrován houfem černých figur. Třinec pak dvojitě kontroval. Na 3. desce sehrál IM Jirka bílými složitý duel s GM Petríkem v Katalánu, ale se špatným koncem. Na 1. desce náš jediný GM Maník prohrál složitou sicilskou bílými s GM Michalíkem, který ovšem již klepe na dveře klubu 2600. Na zadních deskách vypadala dlouho přivyhraně partie Vojty Kováře, ale ve zbývajících 2 jsme měli koncovky s pěšcem méně. Havlíková na 8. černými tu svou bohužel prohrála – IM Neděla ji dlouho nudil v systému  Jf3 plus b3, pak získal pěšce vazbou a nakonec vyřešil koncovku takticky přechodem do 2p x J a ještě vyhrál na čas. Řehořek na 6. černými čelil Langnerovi relativně neopublikovanou Aljechinkou s rychlým Jb6, po dlouhém boji ztratil pěšce, ale udržel věžovku. Zápas uzavíral dlouhou realizací výhody zmíněný Kovář, s Walekem rozehrál královskou indickou jakoby vlažně Smyslovovou variantou (Sg5 a e3), velkou většinu partie stál výrazně lépe, ale předlouho se patlal s pozicí s figurou víc a málo pěšci, aby bezpečně snížil na 3,5:4,5.

Takže zase máme radost jen z dílčích skalpů. Ten Štohlův považuji za velmi cenný.

Některé diváky zápas znavil

Některé diváky zápas znavil

IM Pisk analyzující

IM Pisk analyzující

Kapitán v bunkru řídí tažení

Kapitán v bunkru řídí tažení

Odtud je vše jasné

Odtud je vše jasné

Kavárna...

Kavárna…

Studnička s Piskem

Studnička s Piskem

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kovář - Walek

Kovář – Walek

Kristýnu zahájení nenadchlo

Kristýnu zahájení nenadchlo

Velmistrovský duel Maník - Michalík

Velmistrovský duel Maník – Michalík

Černoušek proti Štohlovi

Černoušek proti Štohlovi

JJ s Petríkem

JJ s Petríkem

Šimek s Plátem

Šimek s Plátem

Rozhodčí Šimeček

Rozhodčí Šimeček

Základní dilema

Základní dilema

2 Komentáře

  1. Mircea napsal:

    Nevadí, jistě to znáte o té naději, která jen tak neumírá, už podruhé 3,5 a tentokrát s pěknými výhrami Lukáše a Vojty. Lukášovou sem si užil ještě doma na onlinu a Vojtovou pěkně na onlinu v šachové laboratoři pod hrací místností. Zítra mám v plánu si užít těch výher na šachovnicích více. Tak se snažte! Držím palce.
    Jinak v tabulce upravené podle kritéria počtu vyhraných partií jsme desátí…

  2. Mircea napsal:

    Tak výher je sice v neděli více než v sobotu, to je pěkné (a všechny černými!!)…, ale to je asi tak všechno. Gratulace především Mikimu, který konečně vyhrál a Vojtovi k víkendovému doubleti.

Komentář

© 2021 UNI Chess.