Skokanka října v Unichessu – Anna Marie Koubová

1

Skoro to vypadá, jako by FIDE tušila, že vyhlašujeme skokany měsíce. Jak si jinak vysvětlit, že zrovna od letošního roku jsou ligové soutěže v ČR na FIDE rating hlášeny průběžně každý měsíc. Každopádně toto rozhodnutí výrazně zvýšilo počet adeptů na skokana měsíce. Nicméně 1. místo a titul skokanky měsíce října i druhé místo opět patří mládeži a s ligovými soutěžemi nesouvisí. Anna Marie Koubová si rozhodující zisk +22 zajistila na openu v Hradci Králové a šachista cestovatel Štěpán Hrbek získal +16 na zlatém openu na chorvatském ostrově Krk.

Koubova Anna Marie

Koubová Anna Marie

Další tři místa se ziskem větším než +10 si zajistili loupežníci z Neratovic (Martin Čížek +14, Tomáš Popper +13, Lukáš Nevoral +11), skromnější Petr Šplíchal si vystačil s (+4) a Jaroslav Hadrava utěšil neratovické šachisty (-6). Čtyři naši hráči si hned v prvním kole vyzkoušeli ligové double za Unichess a nejvíce z toho vytěžili Petr Bakalář a Jindřich Kuba (+8) zatímco na kapitána áčka Vojtěcha Kováře zbyl 1 ratingový bodík. Petr Šimek naopak tentokrát rozdával (-11). Naopak Kristýna Havlíková (-7) a Martin Řehořek (-2) si vyzkoušeli tzv. double smíšené, což se ukázalo jako větší oříšek a výsledkem byla ratingová ztráta. U jedné druholigové partie zůstali a na klíčníka čekali Olga Jaščenko (+5), Petr Pokorný (-8) a Jan Bartoš (+2), přičemž posledně jmenovaný si přidal openy v Hradci Králové a v Tatrách. Pouze v cizích službách bojovali Pavel Vávra (+5) za Vyšehrad, Vladimír Bretšnajdr (+3) a Miloš Kozák (-6) za Litoměřice a Jaroslav Sysel (-1) v severní vídeňské lize. Pěkný výlet na open do Tater si udělal Pavel Talpa a 17 ratingových bodů, které ho to stálo, bylo jistě vyváženo příjemným pobytem v horském prostředí.

Jeden komentář

  1. Honza Hučín napsal:

    Jako motivační prvek je to zajímavé, ale statisticky jsou měsíční změny náhodný šum, zejména je-li to výsledek jedné dvou partií.

Komentář

© 2020 UNI Chess.