Sezóna 2014-2015 začíná : 47 róninů a Unichess

1

Jak je už asi všeobecně známo, po minulé sezóně byla velmi náhle ukončena skoro dvacetiletá spolupráce s ČSOB (ERA), čímž jsme přišli nejen o sponzora, ale i o identitu. Zvolený model byl natolik těsný, že jsme byli jakousi šachovou divizí banky, cítili se jako ERA i za ni byli považováni.

Vytanula na mysli populární japonská legenda podle skutečné události ze začátku 18. století. Samurajům sloužícím rodu Asano se stala nemilá věc, že jejich pána popravili, název rodu vymazali a oni se stali róniny, samuraji bez pána a prostředků. I bez velení se dali dohromady, vykonali pěknou krvavou pomstu a nabyli tak znovu cti a názvu.

Ani my jsme nerezignovali, ukázalo se, že i při hraní bez náhrad téměř nikdo neodešel. Asi pomohlo i to, že jsme vždycky platili spíš špatně, Nový Bor A by asi takovou situaci neustál. V otázce vlastní identity jsme stvořili klan Unichess – mimo jiné to souzní s Unijazzem, a to nejen proto, že na jeho scéně Kaštanu opět hrajeme.

Unichess A má svou známou podobu – bez posil  ale s návratem do Extraligy nemůže počítat, Unichess B tvoří spíš veteráni klubu a s návratem do 2. ligy počítat klidně může.

Nasazený standart s přenosy z domácích ligových zápasů zůstal zachován, takže je nás možno sledovat i z pohodlí internetu.

 

Společné foto družstev

Společné foto družstev

 

Jeden komentář

Komentář

© 2020 UNI Chess.