Prvoligová výhra s Vyšehradem

2

Na zápas s Vyšehradem nás opět potkala kolize se slovenskou Extraligou, naštěstí mohl alespoň Peťo. Vzhledem k tomu, že soupeři bojují o holý prvoligový život, předpokládal jsem jejich plnou sestavu. Příjemným překvapením bylo, když nastoupili se 3 náhradníky. Nicméně bojovali srdnatě.

Vznešenou rychlou remízou skončila partie Petra Šimka s Pavlem Vávrou – naším členem v barvách soupeře. Pak už nastalo nekompromisní drama.

Partie s Dočekalem se hrubě nepovedla Zbyňku Vrbatovi. Figurky v odbočkové benoni stály tedy dobře, ale na celkem triviální pozici spotřeboval neuvěřitelný čas, ve střední hře mu zbývalo asi 12 minut. Jak to tak bývá, výsledkem bádání byla ztráta jakékoli výhody. Před 30. tahem spadl, tah poté, co soupeř začal poprvé stát lépe.

Se svou partií nebyl na 1. spokojen ani Peťo Michalík. V Rétim – obráceném Grunfeldovi  – kombinačně rozvrátil soupeřovu koncepci, ale stačila jedna nepřesnost a byla z toho rovina a půlka. Přátelé remíz by si ji měli vážit, byla v tomto zápase poslední.

Skóre za nás srovnal Gusta Brejník na 8. s Vaňkem. Černými byl možná chvíli přeexponovaný, ale pak jeho centrum bílého rozmačkalo.

I dál souboj pokračoval vyváženě. Tady prohraje bílými Mirek Šmíd s Vojtou Rútem. V partii záhy obětoval pěšce za nejasnou dlouhodobou kompenzaci… ale soupeř se nakonec dostal i k iniciativě a útoku.

Opačný obrázek i výsledek ale skýtala partie Martina Řehořka s Netušilem. V zavřené pozici ze starožitné francouzské, kde se aktivita černého omezuje na výměnu bělopolných střelců, stál mezi rovinou a výhodou až do konečného vítězství.

Za stavu 3:3 nám ale zbyly 2 slibné partie.

Honza Šlampa stál Pilařem černými celou dobu líp i díky pěšci navíc. V koncovce získal druhého a posléze celý bod, náš 4.

Rozdílovou partií byla ta Kubova se Serranem. Zahájení se nevyvedlo, v nepřehledných zápletkách stál prohraně, ale věren své pověsti vytěžil lepší koncovku. V dlouhém epilogu trápil bílého s V+S+p x V + 3p, až ho v 99. tahu dočista utrápil.

Rozhodčí Babička tak konstatoval 5:3 pro nás.

Protože Líně jenom remizovaly jsme s 19 body druzí se ztrátou 3 body (a lepším skóre) za vedoucím týmem.

 

 

 

2 Komentáře

 1. Pedro napsal:

  Průběžné výsledky ligové soutěže:

  A B C
  Umístění 3 2 9

  Petr Sp 7 3 8 6
  Mircea 6 1 6 7
  Pepa Lácha 9 3 9 7
  Honza Hučín 9 4 10 9
  jarda hadrava 7 6 12 11
  Pedro 10 6 10 12
  JanBartoš 12 12 12 22

 2. Mircea napsal:

  No vida jak stoupám žebříčkem tipujících, tak jen ať se daří i nadále!

Komentář

© 2020 UNI Chess.