První výhra nové ligové sezóny!

4

Letošní sezónu odstartoval nejskromnější z našich týmů – Unichess Výletná hostil Gambit Jihlava v 2. lize C.

Příchod k Výletné

Zahradní restaurace zatím prázdná…

Výletná je zajímavý komplex v Letenských sadech spravovaný a renovovaný agilním spolkem. Jsou tu tenisové kurty, paintballová a pingpongová hala, zahradní restaurace… a pro nás je důležitá hlavně klubovna navržená architektem Kozákem. (Oldschoolově v roce 1926.)

V klubovně je i knihovnička, kamna…

…výčep

 

Přišli i soupeři!

Kompletní Koubovi…

…které jsem bohužel trochu rozmazal.

Zápas byl přátelský, leč bojovný. S malými výjimkami.

Partie na 6. stole (Popper černými s Jurkem) skončila remízou ve 3. tahu, jsou to kamarádi. Remíza na 2. stole (Kuba černými s Umancem) byla delší o zpoždění soupeře a 7 tahů.

My jsme byli bílými přísnější.

Michal Hrabal

První výhry v sezóně jsem dosáhl já, i když o fous. Hrabal mne překvapil na 3. desce černými moderní verzí Čigorinova dámského gambitu a zvolil jsem raději klidnou pozici s možná jen symbolickou výhodou. Soupeři se podařilo v podstatě přesvědčivě vyrovnat… ale po konzumaci otráveného pěšce králem dostal v koncovce mat.

1. deska!

Další výhru přidal Martin Jurčík v zajímavém duelu se Štěpánem Seidlem. V divokém anti-grunfeldu 3. f3 e5 vzal brzy vrch a zaslouženě vyhrál partii i následující cenu:

Zlatá pamětní medaile města Kadaň, mystického sídla včelky Unichessky!

Toto ocenění každoročně uděluji prvnímu vítězi v sezóně, s vyloučením sebe.

Pedrova ruská anabáze začíná…

Pokorný na 4. stole hrál se Škodou černými ruskou s 5. Jc3. Z protivné pozice se dostal do objektivně horší, dlouho bránil různostřelcovou 4věžovku, ale nakonec úspěšně.

Tak to už jsme vedli 3,5:1,5 a k vítězství byl krůček.

Na Výletné bylo pohodově a v zahrádce se příjemně analyzovalo.

Pozápasové analýzy v zahradě.

Ostatně v horizontu hodiny tato místa zaplaví asi tak sto hostů.

Honza Lamser bude hrát Torreho útok s Antonínem Seidlem.

Rozhodující bod přidal další bílý Lamser na 5. stole. Jindy poklidný Torreho útok přešel během pár tahů do rozházené pozice a během dalších pár do výrazné výhody. Ačkoli se hrálo ještě mnoho tahů a hodin, dle motoru výhoda Honzu opustila jen na půl tahu a na konci cesty byla vyhraná věžovka.

Pak už se jen korigovalo.

Skořepa – Šplíchal

Kapitán Péťa Šplíchal hrál na 8. stole se Skořepou černými francouzskou, překvapivě snadno získal výhodu a překvapivě snadno ji ztratil a pěšce k tomu. Následovala dlouhá fáze hledání a posléze předstírání kompenzace, s nedobrým koncem.

Anna Marie Koubová – nerozmazaná.

AMK nastoupila ke své druholigové premiéře na 7. stole s Mourycem bílými. Hrála se slovanská s g3, se vznešenou ideou získání dvojice střelců a postupného otevření hry. Ztráta pěšce náhle tento ideál narušila, byť výše popsané faktory chvilkami poskytovaly kompenzaci. Pak se podařilo získat pěšce zpět a srovnat hry. Jediná nepřesnost umožnila soupeři získat silnou iniciativu. I tuto fázi přestála a přešla do rovné koncovky. Ta se v zápalu boje transformovala do horší ale remízové pozice. Přechod do prohrané pěšcovky pak zasadil urputné partii konečnou ránu.

Jako by rozmazaná fotka věštila katastrofu ve stylu série Nezvratný osud. Anna Marie prohrála tuhle partii v podstatě 3x a tím doufejme vyčerpala příděl proher na dlouho dopředu.

Koťátko škemrá o příspěvek.

Na Výletné bylo fajn, naše výletní družstvo nezklamalo a navštívili nás i 2 naši fanoušci.

Fanoušek.

A ještě fanoušek.

Unichess Výletná tedy těsně ale přece porazil gambit Jihlava.

4 Komentáře

 1. Mircea napsal:

  Gratulace, tomu říkám výkop!
  Jenom si říkám, že mě se už dlouho nepoštěstilo se přijít podívat na nějaký zápas vyhraný 4,5. Jenom tak pro pořádek jsem se večer koukl na tablet, abych nějak odčinil, že jsem v sobotu zapomněl na Všeunichessí sraz a ejhle, na Letné úřadovala Caissa opět v mé nepřítomnosti. Tak si to tak shrnu:
  Nejprve svedla proti sobě dvě kamarádské dvojice, v nichž naši byli černí a do hry se nehrnoucí vysloužilí (snad se za to označení na mě nebudou zlobit 🙂 ) kapitán a zástupce a pak naší bílé trojici Manažer-Cizinec-Prezident umožnila zvítězit. Do toho Pedro zkušeně vložil tolik potřebný jediný „hraný“ půlbod (však jsem ho pěkně potrénoval v oddíláku!) a kapitán si mohl dát odpočinkový den a vybrat si slabší chvilku (premiantka dokonce tři).
  A ještě dodám, že fanouškům to sluší, je vidět, že se nemuseli stresovat hraním šachů 🙂

 2. Jan Bartoš napsal:

  A ještě jednu zajímavost speciálně pro předsedu, milovníka statistik. Domácí všechny partie zahájili 1.d4 a hosté 1.e4.

 3. Mircea napsal:

  O to cennější je moje remíza proti Pedrovýmu d4. Navíc tomu, že jsem moje e4 prohrál, se není v kontextu proč divit.
  Nicméně poslední dvě desky ukázaly, že když jsou oba hráči pod 2000, tak je lepší e4, což říkám hráčům v géčku neustále!

Komentář

© 2021 UNI Chess.