Poštovní spořitelna A – QCC České Budějovice 4:4

1

Tento prvoligový zápas (24.1.) nám bylo souzeno odehrát v prostorách školícího střediska ČSOB U Průhonu 56 v Holešovicích v hrací místnosti FIMA ČSOB. V Kaštanu se bohužel protáhly plánované rekonstrukce. Rovněž nebylo online zpravodajství aneb historky z kuřáckého baru, ostatně v ČSOB bar není a kouřit se tam nesmí.
Zápasový bod v poslední chvíli vytažený ze záchoda! JJ je KOUZELNÍK, Kovář s Cuhrou jsou Transformers. Čtěte seriózní reportáž.

Nejrychlejší partií byla moje remíza černými s Bostlem na 6. desce. Pak prohrál Černoušek bílými na první s Havlíkem, když ve španělské spadl do nějaké varianty. Přičteme- li, že na 8. Pokorný a na 7. Kuba začali stát na odpis a pak ke všemu ještě i Jirka na druhé, je vidno, že zápas se vyvíjel směrem typickým pro tuto sezónu. Zbylé partie byly sice slibné, ale nejasné. Pak skončil na čtrvrté Řehořek s Tupým, černými získal takového katalánského pěšce, po nepřehledných zápletkách přišla v časové tísni remis, podložená asi věčným šachem. Dále jsme formálně vyrovnali, když Šimek na 5. udolal v Pircovi s f4 úpornou velmistryni Richtrovou. Pak dokonal na 7. Kuba s Rajnyšem – přešel v Najdorfovi rychle do bezdámové střední hry s předsunutým pěšcem a dvojicí střelců, pak vyměnil střelce, ztratil pěšce a mučivě se trápil v 4V proti spojeným pěšcům. Buď je to celé špatně nebo to chtělo jinak zahrát, kdo ví… Pokorný zachránil zoufalou partii ve věžovce, když v zahájení černými na 8. s Olejníčkem v remízové ruské ztratil pěšce, místy měl i 3p míň, ale povedlo se. Rozhodla Jirkova partie na 2. černými s Vybíralem. Zavřená anglická vedla k pozičnímu boji, ze kterého Jirka vyšel se skoro prohranou pozicí, lstivou nabídku remízy soupeř odmítl. JJ pak setrvale vylepšoval a komplikoval, až se dopracoval do V+J+p proti V+S+2p. Vzhledem ke stavu zápasu kouzlil v této pozici na výhru, získal 2 pěšce, soupeř hypnotizován ještě vyměnil lehké figury a prohrál věžovku! Propásl i možnost dát S za p… V nejdelší partii na 3. Kovář-Cuhra došlo k celé řadě transformací. Z české slovanské vzešlo bílé grunfeldovské centrum c3,d4,e4, pak se centrum zavřelo ve stylu benoni a posléze zmizeli všichni pěšci kromě bílého c5 proti černému a5. V této koncovce měl bílý díky dvojici střelců dobré šance, ale netrpělivá předposlední transformace do věžovky s různými střelci a útokem nevedla k matu. Následoval přechod do různostřelcovky s p víc a dlouhatánská remis.
Forma nikde, ale zábavný nervák!

Jeden komentář

Komentář

© 2021 UNI Chess.