Poklidná výhra v druhé lize

0

Poštovní spořitelna B po dvou neduživých kolech zase vyhrála – doma s Kladnem 5:3. Nenastoupili jsme nijak zvlášť zodpovědně (bez 2 hráčů základní sestavy), soupeř naštěstí nápodobně. Hrálo se v Yachtklubu, který se zázračně oklepal z hrozivé povodně.

Zápas podržely bílé kameny. První vyhrál Šura s Mišičkem na 7., pak Kuba s Gutmanem na 5. – obě sicilky, obě kvalita víc a v obou se realizace zdařila. Další úspěch přidal Vojta Kovář na 1.desce s Vondrou, hrál se Čigorin, varianta vypadající jako Botvinnikova slovanka, až na koně na c6 přirozeně. Tady občas bílý prorazí brutálně centrem, dnes to bylo jemnější a rozhodlo překročení času. Pak se rychle dvakrát remizovalo. Pokorný na trojce do pověstně remízového Vojty Plívy šťouchal v Trompovském s h4 marně. Kozák na čtvrté černými s Růžičkou stál v Ragozinově obraně slibně, ale remíza je remíza. 4:1. Chvilku pseudonapětí ukončila remíza ve složitém Najdorfovi – Šimek černými se Satranským. Já jsem černými s Jouklem oponoval Londýnu Leningradem, dlouhá partie byla po celou dobu nejasná a po vzájemném odmítnutí remízy skončila v podstatě věčným šachem. Na poslední hrál černými Láďa Kovář s Volfem. Vleklá symetrická anglická přinesla někde uprostřed ztrátu pěšce a nakonec prohru asi v půl čtvtré – brr.

Pokračujeme v dýchavičném uzavírání horní čtyřskupinky, ale nic moc, Teplice například nadělovaly v tomto kole sedmičku!

Komentář

© 2021 UNI Chess.