Pankrác dobyta

3

Zápas jsme dovedli k vysokému vítězství 6:2. Průběh mohl leckdy prozrazovat jiné skóre, ale zápasový výsledek asi nebyl nikdy v reálném ohrožení. Měl jsem dost starostí se svou partií, proto se nemohu dostatečně věnovat popisu jiných. Tedy jen ve stručnosti.

První skončila partie Petra Šimka s Peterem Constantinouem. Podle pár záblesků v paměti mohu soudit, že se černému domácímu hráči nepodařilo dobře vyřešit základní problém zahájení, vývin, a byl za to přísně potrestán.

Obdobně poučný průběh měla partie Pavla Vávry se Miroslavem Šmídem. Domácí se pokusil v zahájení získat náskok ve vývinu s poziční výhodou za cenu pěšce. Pavel však pěšce nedal, bránil tím ve vývinu soupeře, došlo k výměnám, ztratila se dynamika k jednomu pěšci přibyl druhý a když se vyčasilo nezbylo bílému (Šmídovi) nic jiného než se vzdát.

Na první Jan Bernášek s Milošem Jírovským potahovali symetrickou pozici s doslovným chlupem pro domácího. Z chlupu se nakonec nic nestalo a zvítězila pragmatická a celkem rychlá remíza.

Skóre se ustálilo na půl ku dva a půl. Obraty nabízely jen dvě partie, na třetí Jirka Jiří s Jaroslavem Poláškem a na šesté moje partie s Jiřím Pleškem. Ostatní partie nevybočovaly z kontroly, kterou získali naši hráči, a bylo jen otázkou času zda z toho vydolují více.

Martin Řehořek pomalu a jistě přehrál Tadeáše Kleckera a zvítězil královsko indickým útokem v koncovce, tj. postavil si dámu jedním ze svých probojovavšim se pěšcem.

Další jsem byl na řadě sám, když jsem ve vachrlaté a těžké pozici přehlédl v propočtu dvojí úder a musel po pár dalších přesných tazích Jiřího Pleška rezignovat.

Opět nastalo lehké intermezzo. Stav jeden a půl ku tři a půl. Stačilo získat už jen bod.

Na ten jsme však moc dlouho čekat nemuseli. Jindřich Kuba proti Janu Vokounovi neváhal využívat nepřesností soupeře a bral postupně vše co se mu v koncovce nabízelo. Poslední naděje domácího (volný pěšec) padla s přehlédnutým taktickým motivem, který vynucoval přechod do snadno vyhrané pěšcové koncovky.

Zvítězili jsme a hráli ještě dvě lepší pozice.

Jj pozice proti Poláškovi se v tísni obrátila a po časovce bylo jasné, kdo hraje na výhru. A taky nakonec vyhrál.

U Lukáše Černouška proti Radoslavu Doležalovi k výrazným zvratům nedocházelo. Bílý si žužlal svou výhodu zatímco domácí hráč si lámal hlavu profylaktickou otázkou, jak by to vlastně šlo prohrát? Nakonec soupeři uznali, že to prohrát nejde a partie skončila remízou.

TJ Praha-Pankrác Unichess
Jirovský Miloš (H) 2450F ½ ½ 2518F Bernášek Jan (H)
Doležal Radoslav 2414F ½ ½ 2470F Černoušek Lukáš (H)
Polášek Jaroslav 2344F 0 1 2418F Jirka Jiří (H)
Constantinou Peter (C) 2303F 0 1 2379F Šimek Petr
Šmíd Miroslav (H) 2200F 0 1 2352F Vávra Pavel
Plešek Jiří 2191F 1 0 2351F Kovář Vojtěch
Klecker Tadeáš 2216F 0 1 2280F Řehořek Martin
Vokoun Jan 2098F 0 1 2253F Kuba Jindřich
2 : 6

3 Komentáře

  1. Mircea napsal:

    Áčko letos patří k tomu v Unichessu, co se sleduje velice příjemně. Jen vydržet!

  2. Mircea napsal:

    Tak sem koukl na tabulky a ono už se to skoro ani zkazit nedá….

  3. Jan Bartoš napsal:

    Po dlouhé době taky došlo na radu předsedy: položit pětku, jednu dát jako úlitbu bohům a 2 remízy!

Komentář

© 2021 UNI Chess.