Open Teplice 2009

0

Proběhl ve dnech 13.-21.6. 2009 jako otevřený přebor Ústeckého kraje za účasti 3 hráčů Space Poštovní spořitelna. Nápadně se odlišoval od ostatních otevřených krajských přeborů, jichž jsme se zůčastnili, až neuvěřitelnou silou startovního pole vedeného houfem velmistrů a silných mezinárodních mistrů.

Podle mého očekávání uspěl Vojta Kovář – prošel turnajem bez porážky, porazil GM Likavského a IM Plischkiho, remizoval s GM Veličkou, Ivanovem, Manikem a s IM R. Doležalem a Hausnerem, normu IM splnil kolo před koncem, skončil šestý a 1. v krajském přeboru. GM norma a celkové vítězství mu utekly o půl bodu!!!

Více mne překvapil relativní úspěch Miloše Kozáka a můj. Oba jsme shodou okolností odremizovali GM Vokáče a Ivanova ( Miloš s pozice síly, já s odřenýma ušima) a IM R. Doležala ( Miloš 2x zahodil okamžitou výhru, já bílými v zahájení).

Miloš ještě zkušeně porazil černými bojovného anglického FM Eggelstona, snění o normě mu přetrhala jednoznačná prohra s IM Starostitsem a zejména prohra vyhrané partie s holandským FM nevyslovitelného jména. Miloš obsadil 5. místo v kraji, 21. celkově, já 6./24.

Vítězem turnaje se stal IM Radek Doležal z Pankráce, zpětným pohledem remizoval se všemi 3 hráči Space a s rázovitým slovenským GM Maníkem, s nímž hrál celé večery karty, zbytek samé výhry…

Honza Bartoš

Komentář

© 2020 UNI Chess.