Mráz přichází z Kaštanu

0

Po nepřekvapivém dobytí Kaštanu hájeném béčkovými záložníky Holdií v minulém kole  jsmě měli krásnou záminku poskytnout Holdii ve spolupráci s bratrskými Teplicemi internacionální pomoc na jejich půdě!

Tradiční střetnutí dvou družstev vršku tabulky nás zastihlo dnes již možno říci v obvyklém krizovém stavu, tj. bez tří hráčů základní sestavy. (IMové Černoušek s Jirkou si vychutnávají atmosféru hrdého Albionu…) Naštěstí máme své teplické soudruhy, kromě Klementa nastoupil i supersolidní metodik Hadraba. Holdia oponuje v decentní sestavě bez cizinců, kteří hrají stejně řídce, a Martina Přibyla. No ale když už jsme tam žádné cizince nenašli, stejně řekneme, že Holdii skrytě řídili.

Dvojice jsou :

1.Votava – Bernášek

2. Vávra – Jo.Přibyl

3.Freisler – Studnička

4.Kovář – Tuma

5.Bednář – Šimek

6.Klement – Adámek

7.Beneš-Hadraba

8.Kuba-Šimeček

Reportáž probíhá na dálku z Nového Boru telefonickým mostem.

První zprávy nehlásí nic zvláštního. Jenom na první desce je vidět lahůdkový Najdorf – tedy pro každého, kdo zná dlouhé sekvence teoretických tahů a rozumí vzniklým pozicím!

V poledne stále 0:0, ač zápasu vzdálen, odcházím na kachničku v Boru.

Po příchodu z kachničky chodí na centrální komitét samé dobré zprávy. Vávra udolal bílými v tradičním Phillidorovi Přibyla, hrála se lepší koncovka se špatným časem, ale dílo se zdařilo. Na 2:0 pro nás následně zvýšil Kuba se Šimečkem bílými v Caro-Kanu, hrála se mutace hlavní varianty s oboustrannou 0-0-0 a pěšcem h dotaženým jen na h4. Pedro to původně nehodnotil nijak mimořádně, ale Jindra odmítl remis a vyhrál. Na 2,5:0,5 upravil Klement černou remízou s Adámkem, holt Kléma má pod čepicí!  Zbývajících 5 partií nijak nevybočuje, ale v top-Najdorfovi se zdá, že Berny hraje na výhru, neboť se vyhnul opakování tahů.

Další dobré zprávy ve 13:45 činí věc jasnou. Bernášek velebnou partii zremizoval. Kovář zakončil bílou anglickou s Tumou vítězně v časovkové přestřelce, Studnička dal Freislerovi dokonce mat. Vedeme 5:1! Ve zbývajících partiích Šimek ve své zajímavé černé benoni s Bednářem míval prý pěšce víc, teď to spíš vypadá na remis. Hadraba s Benešem má pěšce víc při lepším králi soupeře a remizovat má přinejmenším povoleno!

Po druhé je jedinou novinkou, že oba naši odmítli remis, i když asi k ní jejich partie směřují ….

Po půl třetí se hodnocení nemění, Šimek bude asi hrát V+S x V.

Po třetí se ví, že už je to 5,5:1,5 (Hadraba remis), Šimek teď dobral posledního pěšce a běží mu 50 tahů na čisté V+S x V, při soupeřově králi uvězněném na 1. řadě. je to ještě nadlouho.

Petr Šimek nakonec Marcela Bednáře udolal a kontrarevoluce byla potlačena poměrem 6,5:1,5.

Tak jako tak, podobně vysokou porážku Holdia utrpěla naposled 18.1.2009  2:6 s naším béčkem (!), ovšem v sezóně, kdy áčko hrálo Extraligu a béčko bylo celkem neplážové. Od áčka dostala Holdia 2:6 sezónu předtím, nicméně v zápase, kde hrála v 6.

Okupace se nám vydařila, po letech se možná zastydíme, ale teď si to užijeme!

Komentář

© 2021 UNI Chess.