Mládež ovládla 10. ročník RVM

0

Na desátém ročníku poprvé v historii turnaje tvořily děti více než polovinu účastnic. A rozhodně se neztratily. Hned v prvním kole Oxana obhajující loňské vítězství, čelila bílými drtivému útoku nejmladší účastnice, teprve devítileté Olgy, který byl zakončen tah před matem na šesté řadě někdy na začátku střední hry. I ostatní partie končily rezultativními výsledky a nezřídka byly zakončeny matem. V prvních kolech vůbec nebylo jasné, které hráčky počítat k favoritům na vítězství. Sandra zaváhala ve druhém kole s Oxanou.

Ve třetím kole pak vyústila partie Emmy s Oxanou v koncovku těžkých figur, kdy každá z dam vnikla do sídla nepřátelského krále a tam si s ním pohrávala. Nejprve šachování Oxany skončilo odebráním věže, leč té méně nebezpečné, což mělo za následek protiútok Emmy po jezdcovém sloupci. Oxana se za každou cenu chtěla vyhnout remíze a vlezla do jednotahového matu, leč Emma ho uviděla pozdě. Následoval návrat krále do remízové pasti a nabídka remízy ze strany Oxany, odmítnutí, několik šachů a opakování tahů a první remíza v turnaji.

Ve 4. kole Emma prohrála se Sandrou a výhry se jako poslední dočkala Klara a odsunula Jiřinu na 8. místo. V dalším kole turnaj přinesl druhou a poslední remízu, a sice v partii Viktorie s Klarou, kdy věžovka s pěšcem navíc přešla ve věžovku bez pěšců, následovalo odmítnutí remízy, výměna věží a pak už konečně smír.

Sandra se už dalším zaváháním vyhnula a turnaj s šesti body vyhrála. O půlbodu za ní skončila Emma, která už také zbývající kola vyhrála. Třetí místo nakonec zbylo na obhajující Oxanu. Čtrvtá Klara začala turnaj 0-0-0, pak ale už nezaváhala, v posledním kole porazila Oxanu a skončila hned za ní na 4. místě. Páté místo zbylo na Milenu, která dovezla do cíle cenné tři body a zaslouží pochvalu za odvahu změřit své síly s hráčkami, kterým by mohla být babičkou. Šestá skončila Viktorie 2,5 body a sedmé Olze zůstaly dva body z prvních dvou kol. Poslední místo připadlo Jiřině, která však rozhodn nedávala svou kůži lacino a které především děkuji za přípravu pozvánky na turnaj a fotografie z průběhu.

Komentář

© 2021 UNI Chess.