Kavárníci z Kralup hostem v Kaštanu

2

V posledním zápase ERA v tomto kalendářním roce přivítalo béčko v Kaštanu soupeře znějícího aromaticky – Kávu Longberry Kralupy.

Soupeři se letos nedařilo nebo si hrál na lógr u dna – je bez bodu při partiích +2=6-24… My rovněž nevynikáme formou, sestavu by mohl považovat za úplnou leda člověk neznající číslice 1 a 3 a tak kapitán moudře rozhodl hrát pohodově na 6:2.

Poté se před zápasem objevil čistě andersenovský motiv – Ledová královna hrozila uvěznit Kozáka v jeho rodných Židovicích. Nedělní ráno tuto zápletku zaplašilo – žár Milošovy bojovnosti přivodil oblevu!

Na 1. desce rozehrál bílými Kovář se Seifarthem Grunfelda s Da4+. Na 2.stole Pokorný černými se Štursou hraje proti Sf4 v holandské, zvolil Jh5. Na 3. Kuba se Slapničkou zprvu cestoval tramvají dlouhou trasu podél porouchaného metra, pak došlo bílými na španělskou s g6. Na 4. se Kozák černými s Palasem těšil na španělskou a pak už jen bručel o remízovosti 4 jezdců s d4. Na 5. Nováček bílými s Jarrahem rozehrál vídeňskou se Sc4, evidentně si zahrával s myšlenkou f4, ale pokračoval italsky. Na 6. Šura se Žambochem rozehrál něco jako Samische v KI, leč s koněm na e7. Obávám se, že jedinou předností je absence teorie. Na 7. Nguyen rozehrál bílámi agresivně sicilského Rauzera s Maršálkem. Na posledním stole začal Káňa černými s Kopeckým oduševněle aljechinsky, ale došlo na skandinávské kontury.

V 11:15 mi přijde, že Van se chystá soupeře kombinačně roztrhat, a že si Šura strategicky ve svém paskvilu polepšil – soupeř místo Samischovské tortury s 0-0-0 si zalezl pod královskoindický útok nakrátko, byť s otevřeným béčkem.

11:29 – U Vana to byly asi jen výměny.

11:38 zvěstuje Jindra, že Pedro ztratil pěšce. Jarda po soupeřově g2-g4 stojí před zásadním rozhodnutím, zda si nechat královské křídlo zablokovat.

11:42 – Přenos přebírá Honza Hučín, kapitán čeká, zda Miloš uzná marnost svých pokusů o třetí výhru a půjde na kachničku s ním.

11:52 – Obchůzka příliš pozitiv nepřinesla. Vojta už přes 20 minut dumá, čím dobrat po výměně na d4 při opačných rošádách v Grünfeldovi. Pedro má pěšce méně, ale není to až taková tragédie, pěšcovou strukturu má znatelně lepší. Na třetí se pozice vzdaluje velmi rychle španělským schématům, Jindra zatím ostřeluje soupeře z první řady. Miloš právě remizoval v koncovce nestejnopolných střelců a věží, vyráží na kachničku za stavu 0,5:0,5. Honza Nováček z prostorové převahy moc nevytěžil a jedinou předností jeho pozice je potenciální vzdálený volný pěšec. Jarda se vrhá do zápletek, obětoval pěšce na d6, kapitánovi se to nezdá. Van má dynamickou vyrovnanou pozici, ale s opačnými rošádami to může skončit jakkoliv. na osmé se přesunují figurky a zdá se, že oba hrají na jistotu.

12:06 – A Nováčkův pěšec skutečně dospěl až na a6, mezitím se mu soupeř na druhém křídle snaží dát mat. Pavel na osmičce může vzít pěšce. Jarda prý něco přehlédl, ale nemělo by to vadit.

12:19 – Vojta na první vyšel ze zápletek s kvalitou víc a hlavně odstranil akutně útočící figury soupeře, dává si cigaretu v baru. Pavel pěšce nevzal a pokračuje opatrné manévrování. Jarda obětoval na g4 a soupeř nevypadá, že by s tím předem počítal, na první pohled by tam minimálně věčňák být měl. Zápas ale pořád může dopadnout jakkoliv.

12:39 – Na třetí desce má kralupský borec kolem 20. tahu už jen 5 minut, jinak jsou časy v mezích normy.

12:53 – Tak si to před jednou shrneme. Vojta na první má kvalitu a pěšce víc, soupeř nepříjemnou dvojici střelců, ale patrně se vymění dámy. Pedro na druhé stojí blbě, pěšec méně, slabý král, aktivní soupeřovy figury. Jindra na třetí je v tlaku a ve velké časové výhodě, ovšem nic konkrétního. Honza na páté odrazil bezprostřední hrozby, pořád má složitou střední hru a rýsuje se boj všech těžkých figur s nestejnopolnými střelci. Jarda na šesté útočí, má přechodně pěšce víc, ale tam se materiál bude určitě dramaticky měnit. Podobně napínavé je to u Vana na sedmé, tam jsou všechny těžké figury se stejnopolnými střelci a útoky při opačných rošádách. Pavel na osmé má spíš horší koncovku s dvěma věžmi, střelci a jezdci na obou stranách se slabinou na a4 a mnoha pěšcích. Dohromady zatím v průměru 4:4.

13:10 – Van prorazil útokem, přidělil Kačabu a vedeme 1,5:0,5.

13:21- Pedro dosáhl věžovky, která by měla být remis. Vojta na první má aktuálně dámu a nějaké pěšce za tři lehké figury, tváří se poklidně. Honza je doufejme vyhraný, Pavlova koncovka se mi zdá připrohraná. Jarda křeše poslední zbytky ze svého útoku.

13:27 – A Honza soupeře shodil, vedeme 2,5:0,5. Jindra získává pěšce.

13:30 – Shazování úspěšně pokračuje, Jindra zvyšuje na 3,5:0,5.

13:33 – Královskoindický útok Jardy prorazil, Pedro remizoval, vedeme 5:1. Zbývá prohraná čtyřvěžovka na osmé a nejasný bordel na první. Předávám přenos Honzovi Bartošovi.

13:45 – Vojta pokuřuje v baru, má dámu proti věži a 2 lehkým figurám, ale extrémně silného postouplého pěšce, uvidíme, jestli vyhraje.

14:30 – Kralupům to skutečně nejde, Káňa remizoval se 3 pěšci míň, 5,5:1,5.

15:03 – Vojta vyhrál na čas vyhranou, 6,5:1,5!

V kolonce pobitevního generála (po přehrání partií motorem) se ukázalo, že Šurovy oběti byly korektní, zato řada dalších našich vyhraných partií měla vážné vady na kráse – za trest si to každý najde sám!

Ledová královna roztaje

Ledová královna roztaje

Dostali jsme kafe!

Dostali jsme kafe!

Vana čeká sicilské dobrodružství.

Vana čeká sicilské dobrodružství.

Kapitán soupeře zabral celý obrázek.

Kapitán soupeře zabral celý obrázek.

Pavel Káňa

Pavel Káňa

Honza Nováček nekompromisní

Honza Nováček nekompromisní

2. deska

2. deska

Top souboj Kovář - Seifarth

Top souboj Kovář – Seifarth

Miloš se hrne do remízy

Miloš se hrne do remízy

Ňam!

Ňam!

 

 

2 Komentáře

  1. Honza Hučín napsal:

    Výhra nás katapultovala na páté místo, dokonce průběžně před Děčín i Jičín. Na záchranu ale bude potřeba ještě minimálně dvakrát vyhrát (a loni nestačilo ani 13 bodů).
    Kralupští dnes dojeli mj. na špatný time management, z pěti partií hned čtyři skončily jejich překročením času v prohraných pozicích.

  2. ladkovar napsal:

    očekávaná poklidná výhra,gratuluji,jen škoda tý Dukly…..,tak jen tak dál,hezký Vánoce a Novej rok přeje L.Kovář všem……………

Komentář

© 2021 UNI Chess.