Hlásí se Šplíchal. Péťa Šplíchal.

0

Dobrý kapitán ví, co dělá tým,  i když se nedívá. Má na to rozvětvenou síť uvědomělých spolupracovníků. Ti nejlepší ani neví, pro koho pracují, a mohou to dotáhnout dosti daleko.

Pěkné hlášení o zápase Unichess B na Pankráci poslal agent 008 s povolením vyhrávat Péťa Šplíchal. (Mimochodem jsem měl pocit, že toto povolení mělo více agentů, ale asi ne…)

Béčko bojovalo na Pankráci

Pankrác – Unichess „B“ 5:3

M. Jirovský – J. Svatoš ½

R. Doležal – M. Kozák ½

J. Polášek – M. Formánek ½

S. Svoboda – J. Dvořák 1:0

J. Plešek – P. Káňa 1:0

J. Vokoun – J. Nováček 1:0

J. Pešout – J. Hruška ½

J. Soural – P. Šplíchal 0:1

Béčko sehrálo další poměrně vyrovnanou partii s papírově silnějším soupeřem a bohužel to opět na zápasové body nestačilo. Jako první skončila partie na třetí desce, kde se Martinu Formánkovi podařilo v sicilské černými vyrovnat hru, bílý propřemýšlel spoustu času a raději zapůlil. Půlku si odnesl i Miloš Kozák, který zneutralizoval aktivní choutky soupeře na dámském křídle a silnému soupeři již dále nic nedovolil. Honza Dvořák se pustil do soupeře hlava-nehlava, obětoval v zahájení kvalitu a rentgenoval dvojicí střelců černého krále, bohužel klíč k definitivnímu rozvrácení černé pozice nenašel a poté, co soupeř vykryl všechny hrozby, byl nucen náš hráč s materiálním deficitem (tuším, že s věží méně) kapitulovat – 2:1. Soupeř Honzy Hrušky získal v dámském gambitu aktivitu a obsadil oběma věžemi c-sloupec, nic však z pozice nevytěžil a ve čtyřvěžovce se stejným počtem pěšců a bez reálné šance obou stran na výhru se soupeři rozešli smírně – 2,5:1,5. Třetí Jan v našem týmu – Nováček, získal aktivní pozici, bohužel v časovce se to nějak zvrtlo, nevím k čemu došlo, ale od své šachovnice jsem viděl, že rozhodčí na ukazateli skóre najednou nastavuje 3,5:1,5. A čtvrtý Honza – Svatoš na první šachovnici čelil černými d4 velmistra Jirovského a úspěšně! Partie skončila ve věžové koncovce, kde měl sice bílý pěšce víc, po výměnách mu ale zbyl samotný f-pěšec, který už prosadit nešel – 4:2. Na osmičce (kde jsme ještě v sezoně neprohráli) jsme kontrovali mojí výhrou. Po manévrování v zahájení dámským pěšcem mi černý obětoval dámu za dvě věže, nenašel však cestu k větší aktivizaci svojí pozice a partii tak rozhodl nástup bílého na královském křídle, kdy po rozbití krytu černého krále nebylo možné pozici ubránit před většími materiálními ztrátami – 4:3. V poslední partii bohužel Pavel Káňa neudržel jezdcovou koncovku s pěšcem méně, ačkoliv šance na remízu zde byly určitě velké (i podle slov jeho soupeře), poté co si bílý v zahájení postavil domečky, byla pozice dlouho v rovnováze a myslím, že se partie opět lámala před časovou kontrolou – 5:3. Takže v zápase sice opět bez bodu, ale jsem optimista a věřím, že jednou to přijde – co třeba příště s Vyšehradem? 🙂

Moje postřehy jsou možná místy trochu „z rychlíku“, když jsem byl zaměstnán vlastní partií, takže mne může případně kdokoliv ze spoluhráčů doplnit.

Tolik 008. Za sebe dodám, že jsem rád, že kultovní Miloš přerušil fádní sérii proher.

008, odevzdejte partii

008, odevzdejte partii

Komentář

© 2021 UNI Chess.