Géčko v Karlíně poráží Vršovice

1

Ve 3. kole to chvíli vypadalo, že Géčko nepostaví ani jednoho hráče základní sestavy, ale nakonec se přihlásil Zdeněk a tak aspoň jednoho zástupce základ měl. Opět jsem stihl udělat pouze úvodní fotku a ponechal hráče v naší nové hrací místnosti v Karlíně, když zrovna všichni spořádaně seděli u svých šachovnic. Krátce po deváté mě pak doma uklidnila sms, že už máme 4,5 bodu. Reportáž dorazila od Štefana a tak mu dávám slovo:

Poprvé v sezóně hrálo Géčko skutečně doma, v nově hrací místnosti.
Sestava nebyla nejsilnější, nebylo nominováno prvních 6 hráčů soupisky. Na sedmi šachovnicích měli soupeři vyšší LOK. Proto jsem nebyl velký optimista. Zápas se ale od začátku vyvíjel slibně. Jirka Král a Timothy Day postupně získávali převahu. Zdeněk Kovář a a Adam Stejskal stáli vyrovnaně. Adéla Kormoutová s pěšcem méně taky. Nejhůř stála Alice Maatová a já. Alice ztratila pěšce a soupeř ji silně tlačil. Já jsem stál materiálově vyrovnaně, ale soupeř měl lepší pozici a postupně ji díky mým nepřesnostem pomalu vylepšoval.
Pak soupeř Adély udělal chybu, ztratil figuru, a následně i celou partii. Jirka soupeře zcela přehrál, hrál koncovku K+4P proti K+1P. Soupeř ještě chvíli tahal, ale pak uznal porážku – 2:0.
Adamovi soupeř nabídl remízu. Přišel se mě zeptat, jestli jí má vzít. Protože Alice a já jsme stáli špatně, požádal jsem ho, ať ještě zkusí zabojovat.
Soupeři Alice ve vyhraném postavení zazvonil telefon – 3:0.
Zdeněk mi přišel oznámit, že chce dát za remízu. Souhlasil jsem, protože v tom čase už Timothy stál na výhru – 3,5:0:5. Brzy na to Timothy zvýšil na 4,5:0,5.
Řekl jsem Adamovi, že pokud chce, může to už dát za remízu. Odmítl to s tím, že získá figuru. Přehlédl ale tah soupeře, a figuru nezískal.
Já jsem to pak v beznadějné koncovce vzdal. Několik posledních tahů bylo zbytečných, ale přeci jen jsem si počkal, aby mi to soupeř ukázal – 4,5:1,5. Krátce po mně vzdal i Lukáš 4,5:2,5.
Na druhé šachovnici pak ještě dlouho hrál Adam. Soupeř ho tlačil, měl pěšce na 6. řadě. Chvílemi se mi už zdálo, že už je to prohrané, ale Adam vždy našel obranu. Hrálo se ještě dlouho, když se dohodli na remíze, zbývalo Adamovi méně než 10 minut a jeho soupeři kolem dvaceti 5:3.
Nejsem si jistý tím časovým poradím, možná napřed vyhrál Timothy a pak remizoval Zdeněk.

Jeden komentář

  1. Sid napsal:

    Ne, bylo to tak, že remízu překvapivě nabídl soupeř, bylo to v době, kdy jsme vedli 4-2,což jsem nepochopil. Ale všiml jsem si, že Adam tu výhru ještě nemá a s tím pikem na 6 řadě to nevypadalo dobře, Galandák je starej lišák. Situace se tím trochu zkomplikovala, já stál trochu líp, ale pozice trochu nejasná, tak jsem to hrál týmově, každopádně bez „telefonní“ výhry bych musel dřít do konce!

Komentář

© 2020 UNI Chess.