Extraligová remíza s Frýdkem-Místkem

1

Ačkoliv jsem hrál 2. ligu, viděl jsem ve virtuálním reálu zápas A-týmu až do 13:00. Napomohla tomu minutová remíza černými.

Frýdek má kvalitativně jen 2 verze. Každopádně začíná 3 hvězdnými cizinci, kteří mají všichni vyšší rating, než kterýkoliv náš hráč. Pak mají Rausise coby 2600+ z české federace nebo ne. Tentokrát naštěstí nebyl.

Hráli jsme tedy na 3 deskách proti hvězdám a na 5 proti normálním extraligovým hráčům. V horní sekci relativně rychle udržel Černoušek Azarova černými v ruské, počítač mu dával na závěr přednost. V dolní remizoval Šimek s Burešem.

Ke 13. hodině se nastolil stav, že Peťo byl patrně v defenzívě s Korobovem (2652), v pozici, které nerozumím ani s motorem, a Berny stál jako jediný hůř s A. Žigalkem (2578). O to lépe se nám vedlo na dolní palubě. Měli jsme tři šance. Sváťa Svoboda stál jako první skvěle se Szotkowským (útok!), Rýdl lépe se Zwardoněm černými a Marián Jurčík měl černými výhodu s Rojíčkem, ale časovou tíseň už od 20. tahu. Martin Jurčík měl černými rovinu s Jasným.

Výsledkem bylo „pouhých“ 4:4. Michalík remizoval, Berny prohrál, Martin Jurčík remis. Ze tří šancí jsme dali jen tu Rýdlovu. Svoboda dospěl k opakování tahů a Marián prošel dvakrát kolem výhry – časová tíseň a není počítač.

Historicky je bod skvělý, mám pocit, že s Frýdkem jsme vždycky prohráli, občas vysoko. Ale škoda škoda, výhra byla blizoučko.

Vzhledem k senzační výhře trosky céčka v 2. lize je to první nevýhra v tažení všech tří ligových Unichessů. Jsme ale pořád neporažení…

Jeden komentář

  1. Mircea napsal:

    Každopádně gratulace! První bod ze soubojů s mým mateřským oddílem :)!

    Navíc Jirka Rýdl je po druhém kole v exkluzivní společnosti TOP SEVEN (2/2). Tomu říkám adaptace v novém oddíle.

Komentář

© 2020 UNI Chess.