ERA A – Holdia 6,5:1,5 … reportáž psaná na telefonní oprátce

6

Protože se mi podařilo svou přítomností přinést smůlu po řadě áčku, béčku i céčku, celkem jsem uvítal, že tento zápas odreportuji na oprátce, jejíž druhý konec je v Novém Boru v hotelu Pražák.

Už první informace naznačovaly, že rozdíl ve filozofii obou družstev se v zápase projeví mocnou měrou. Slušně řečeno nedbalá elegance ERA už přinesla své plody – Černoušek na slovenské extralize, Kovář a Studnička telefonovali nezávisle na sobě, že jim něco ujelo a přijedou o 20 min. pozdě. Holdia naopak neponechala nic náhodě. V jejích řadách se poprvé objevil i Bindrich, který je v Německu šachově souzen pro podezření z podvádění, z dunajské větvě sestavy Mazur a kompletní plzeňská trojka. To je sestava silná a zároveň i zajímavá tím, že málokdy vidíme pražské mužstvo jen se 2 pražáky…

Duely jsou:

1.Bernášek (ERA) – Bindrich … slovanská s a6

2.Mazur – Jirka (ERA) … španělská a6+Jge7

3. Studnička (ERA) – Přibyl … Grunfeld se Sd2

4. Kourousis – Vávra (ERA) … 1.g3 e6 2.Jf3 b5!?

5. Havlíková (ERA) – Michálek … sicilská jako řemen!

6. Freisler – Řehořek (ERA) … Réti

7. Kovář (ERA) – Tůma … domečková králka s c6, Da5.

8. Česal – Kuba (ERA) … londýnský systém s e6 a d5

Zprávy po 11:

Bernyho obléhání pěšce b4 ohodnotil JJ jako podezřelé, po následné oběti pěšce a5 ho však označil za borce. Sám má lepší čas, na rozdíl od Studni, který zatím nepřiměl pana Přibyla k zamyšlení. Kristýna sicilsky obětovala koně na d5, Michálek vrátil kvalitu na d4 a mají tam rušno. Kuba vyrovnal s Česalem.

Zprávy v poledne:

Berny stojí výborně, dle některých by mohl takticky vyhrát, ale názor obou es by asi byl přednější. Jirka má zajímavou pozici, Studnička možná stojí trochu líp, ale má už jen 20 min. Vávra udělal ze své pozice ideální zavřenou sicilskou a je to zhruba vyrovnané.  Havlíková má věž a pěšce za 2 figury, soupeř ztísněný, nejasné. Řehořek stojí asi trochu hůř, Kovář možná trochu líp. Kuba vyrovnaná pozice.

Skvělé zprávy po časovkách (13:45)

Kovář remizoval bez příhod s Tumou. Řehořek utekl matu a sám ho dal – Freisler to má i s Kačabou! Bernášek vyhrál skvělou partii s Bindrichem, který ostentativně nepodváděl (vůbec neodcházel od partie). Další výhra přišla na 2., když JJ přežil obvyklou časovku s taháním na vteřině. ERA tedy vedla 3,5:0,5! V dalších partiích Studnička měl kvalitu a pěšce více s mistrem Pribylem, ale není vyloučeno, že to je pevnost. Vávra stál trochu líp,Kristýna asi trochu hůř, protože si materiál přenesla do koncovky. U Kuby se rovina ztransformovala do nějakého atypického materiálu.

Změna stavu 14:25

Kristýna remizovala, takže 4:1. Studnička hraje na výhru, Vávra odmítl remis, protože se nebojíme o osud zápasu a stojí lépe. Kubovi naopak odmítl remis hravý Česal.

Změna stavu 14:34

Kuba remizoval 4,5:1,5, zápas je vyhraný. Zbývající dvě partie hrajeme na výhru.

Další výhra 14:38

Studnička dorazil legendárního mistra Přibyla a zvýšil na 5,5:1,5. Zbývá Vávra S+4p x J+3p.

Těsně po třetí zvítězil i Vávřík a vypjatý zápas se změnil v masakr 6,5:1,5.

Šachová liga má své tajemné úkazy – zatímco z vyšehradské klubovny v posledních letech odcházíme s brekem, zjevně silnou Holdii porážíme potřetí za sebou (loni taky 6,5, předloni 5).

Frenetický koutek:

Osa Zla Plzeň-Karlín-Dunajská Streda (včetně německé spojky) byla zbržděna! Pravda a láska vítězí nad lží a nenavistí jako POKAŽDÉ, protože vítěz se tak vždy sám definuje…

Konec frenetického koutku.

Holdia ovšem stále vede soutěž o 2 body, ale extraligová svíčička nám ještě nezhasla.

V Novém Boru mě čeká partie s nějakým nepříjemným polským dítětem, místo přípravy jsem si cucal palec u přenosu.


 

 

6 Komentáře

 1. Honza Hučín napsal:

  Kdepak se informace zasekly?

 2. Honza Hučín napsal:

  Paráda, blahopřeju! Teď to teprve začne být zajímavé, jen doufám, že rozuzlení bude šťastnější než předloňský dostih s Bohemkou.

 3. annusch napsal:

  Velká gratulace od přítelkyně klubu! 🙂

 4. ladkovar napsal:

  ty brďo ,to byl masakr,gratuluju
  ,L.K.

 5. Miroslav Kozel napsal:

  Gratuluji! Je vidět, že přenos po telefonní lince kapitánům svědčí, i když já sem to měl za géčko s Kobylisama větší drama 🙂

 6. sid kovar napsal:

  Gratulace…

Komentář

© 2021 UNI Chess.