Druhá výhra v sedmi

3

V jedné sezóně dvakrát vyhrát v sedmi, přičemž nás v obou případech bylo osm – to se jen tak nepovede. Navíc doufám, že poučení bude důkladné a přínosné a už to radši nebudeme zkoušet znovu. Následuje Romanův report přímo z Kbel:

Do Kbelů jsem dorazil akorát na šestou, kdy jsme měli začít hrát. V tu chvíli tam byl ještě Lukáš, Matěj a Gregory, další účastníci byli teprve na cestě. Spolu s kbelským kapitánem jsme vyplnili záznam o utkání a začali hrát.

Nešťastnou shodou okolností jsem se však nedozvěděl o změně soupisky, provedené ten den. Namísto Karla Šustera měl hrát Robert Wadura, přičemž každý měl být na jiné šachovnici. Já jsem však vyplnil soupisku podle původního plánu, takže když po pár minutách dorazil Robert, bohužel už bylo pozdě. Pro mě z toho plyne, že sestavu hráčů je lépe zkontrolovat ještě přímo na místě, před zahájením zápasu.

I přes tento organizační problém se nám docela dařilo. Kromě kontumační prohry Karla Šustera prohrál jen Zdeněk Kovář, který dorazil o něco později. Všichni ostatní mimo mě své partie vyhráli.

Moje partie byla dlouho docela vyrovnaná, ačkoli soupeř útočil bílými docela silně, dařilo se mi jeho útoky odrážet. Pokoušel se probojavat svým pěšcem do dámy, v čemž ho podporovali obě věže. Situaci však nakonec špatně vyhodnotil a o jednu z nich přišel, takže už to vypadalo, že vyhraju. Bohužel jsem však nedával pozor a o pár tahů později dostal vidličky a o získanou věž zase přišel. Poté jsme se domluvili na remíze.

Spolu s několika dalšími jsme pak své partie analyzovali u piva v sousední restauraci a poté se z okraje Prahy autobusem přesunuli do centra a domů. Ve Kbelích vládla přátelská atmosféra a těším se, že si tam příští rok třeba zase zahrajeme.

Roman

3 Komentáře

 1. robik napsal:

  Jenom abych upřesnil ten renonc se sestavou: Ke změně sestavy (já za Karla) už došlo den před zápasem, asi čtvrt hodiny po tom, co Míra poslal první verzi. Bohužel v den zápasu poslal Míra informaci, že máme k dispozici ještě náhradníka Lukáše Georgieva a přeposlal Lukášův e-mail. Ten byl ale bohužel odpovědí na e-mail s původní sestavou, takže Roman z toho nabyl dojmu, že došlo ke změně sestavy a vytiskl tuto jako finální. Co z toho plyne:

  Pro Romana:
  1) Nestačí podat soupisku, je potřeba si ověřit, zda jsou všichni buď na místě nebo na cestě.
  2) Taky je dobré sledovat a pamatovat si změny v sestavě, ke kterým dochází.

  Pro Míru Kozla:
  1) Když něco posíláš, tak zkontroluj, co je v předchozích e-mailech a nepotřebné/zavádějící smaž.
  2) Když už si mě ukecal, abych byl zástupcem kapitána, tak mě prosím nech Tě zastupovat, když už jednou přijdu.

  Pro mě:
  1) Napiš si číslo zástupce kapitána, aby si mu mohl nahlásit zpoždění. Hlásil jsem ho Lukášovi, ten sice odpověděl Ok, ale informaci už zjevně nepředal dál.
  2) A pro sebe jsem z toho ještě vyvodil ten závěr, že bude-li ještě někdy příležitost a já budu požádán o to, abych jel do Kbel a tam zjistil, že nejsem na sestavě, tak se vám na to … 😉

 2. sid kovar napsal:

  Já jen dodám, že prakticky ve všech partiích jsme byli po střední skoro v jasných výhodách, tedy i na mé čtyřce, kde jsem měl Elově nejsilnějšího soupeře, což nechápu, budiž, tyhle bych měl porážet, no přesto , kdy jsem získal dva pěšce a měl i dva volné a chystal jsem hromadnou výměnu, která mi zabrala dost času, soupeř našel jakýsi střemhlavý útok na mou časovku, která se mi nepodařila zvrátit!! Jinak s Karlem to mohlo hrozit na kanára!!

Komentář

© 2021 UNI Chess.