Devátí v Extralize!

1

Úvodem dlužím ještě čtenářské obci poslední kolo – neslibný zápas s posléze stříbrným Výstavištěm Lysá nad Labem. Nebyl jsem tam, takže jen stručně. Teď už mohu přiznat, že jsme celý víkend měli potíže se sestavami, protože hodně našich hráčů nemohlo po všechny dny. Opět nastoupil Jarda Sysel… a jen díky němu nás bylo 8. Sklidili jsme 4 cenné remízy – Černoušek s Najerem (2674), Sváťa Svoboda s Plátem, Vávra s Oralem a Martin Jurčík s Jansou. To je vše a výsledek 2:6 je na světě.

Nehledě na očekávanou prohru jsme skončili na 9. místě se 40 partiovými body a 19 vyhranými partiemi, což je pro náš nízkorozpočtový tým rekord v každém parametru. (Jen při našem prvním účinkování v Extralize v ročníku 2008/2009 jsme vyhráli 21 partií…při pouhých 33,5 partiových bodech). Od pásma sestupu nás dělily 4 body a skóre.

Přes nehostinné okolí nikdy v širokém kádru neudělal horší výsledek než -2, často se to zkazilo až na trojkole, -1 bylo také hodně oblíbené.

Zadní řady byly s nadhledem – (odzadu) Vojta Kovář +1, Martin Jurčík +2, Pavel Vávra 0 (a samé remízy, zřejmě hráč klidného stylu…).

Na 6. udělal Jirka Rýdl spolurekordních +2.

Dalších +2 udělal na 2. desce Lukáš Černoušek, což je spojeno se zmíněnou GM normou.

 

 

Jeden komentář

  1. Mircea napsal:

    Gratulace k udržení s rezervou. Navíc deváté místo je výhodné v tom, že by nemuselo být nemožné ho příští rok vylepšit!

Komentář

© 2021 UNI Chess.