Další zlatá pro Unichess!

4

Pochází z MČR v rapidu seniorů v kategorii nad 70 let a vděčíme za něj Pepovi Láchovi . Jistil ho i Jirka Fišer, na pomocné hodnocení skončil 5. Mám pocit, že víc členů nad 70 let ani nemáme, takže jsme vsadili všechno.

Hrálo se společně s mladšími seniory, 34 účastníků, 13 sedmdesátníků, celkově vítěz IM Juřek, Pepa 11. a Jirka 16.

Teď už dávám slovo našemu medailistovi:

Již deset let jezdím na Mistrovství České republiky v rapid šachu veteránů do Ústí n.L., letos jsem přestoupil do kategorie 70 let a více. Po třech letech se mi opět podařilo skončit na bedně, tentokrát jako vítěz kategorie nad 70 let. Po výhře s Pepou Krejčím následovali děčínští Jiří Varta, Vlasta Sejkora a Zdeněk Janda. Dvě výhry a remiz se Sejkorou mě vynesly vysoko, prohra s Pepou Juřkem a remiz s Jirkou Kameníkem mě držely po 6. kole v čele S70. Proti předchozím letům se hraje o kolo více a Zdeněk Bartoníček je bojovně naladěný, nezbývá než čekat, jak to počítač sečte. Dopadlo to dobře pro mě, čtyřbodový Jirka Chmelík prohrál se Zdeňkem Jandou a nikdo ze třiapůlbodových konkurentů nevyhrál. S první pětkou mám dva body ze čtyř a za deset let jsem na bedně počtvrté. Jirka Fišer se po pomalejším začátku v závěru rozehrál a uhrál také 4 body. Kdyby v posledním kole porazil Jardu Pošvu, S70 by vyhrál on.

4 Komentáře

 1. Pedro napsal:

  Gratuluju, Pepo. I kté 70-ce. To bych Ti neřek. Ani Jirkovi. Pěkný, pánové, RESPEKT!

 2. Mircea napsal:

  Připojuji se ke gratulaci. Zase mě napadá to samé co u žen. Proč nemají sedmdesátníci svůj turnaj (třeba každý s každým :)? Takhle si ani nezahrál Pepa s Jirkou. Ale to asi nevadí a hlavně, že máme titul!

 3. Jan Bartoš napsal:

  Samostatný turnaj nemají zjevně proto, že sedmikolový švýcar pro 13 lidí by fungoval celkem zvrhle. A to nemluvím o vítězích jednohlavých kategorií žena a ZTP, kteří by celý den nic nehráli a čekali na vyhlášení….

 4. Mircea napsal:

  Sedmikolový švýcar pro 13 hráčů už jsme v Unijazzu hráli a nijak nevybočil ze zvrhlostí obvyklých pro švýcara jako takového 🙂 No určitě by šlo hrát i jiný systém, třeba skupiny a finále. Žena a ZTP by hold hráli s ostatníma 60kama jako ostatně i teď. Ale chápu, že pro organizátory je společný švýcar nejjednodušší – není třeba nic vymýšlet – tím se ostatně řídím i já v Kaštanu, kde se hraje oddílák dohromady s openem a taky se stane, že oddílový přeborník v rapid šachu nehraje s druhým apod.

Komentář

© 2021 UNI Chess.