Bitva na Bílé Hoře – jasné vítězství v barvách ERA

6

ERA C zakončilo sezónu zápasem na DDM Praha 6, kousek od Bílé Hory. Vítězství bylo nutné pro postup do 2. ligy. Zápas byl na začátku ořezán o okraje – Popper remizoval rychle na 8. a Čech na 1. (se Štrossem). Zápas se jinak vyvíjel celkem dobře, pominu-li sebe – nastavil jsem s O.Pokorným v dobré pozici pěšce na 4. a jal se dlouze trpět. Vedení zajistil na 5. Hučín, který vyšel z Caro-Kanu černými s figurou víc a ne úplně snadnou realizaci zvládl. Pak vyhrál na 6. Bretšnajdr bílými v anglické – tady se dlouho počítalo s prohrou pro drastickou časovou tíseň, ale soupeř se tak zabral do hraní na čas, že nastavil dámu! Vyhrál i Škára na 2., zklamán tahem 1.e4 zahrál úspěšně bílými Katalán na zdravý rozum, velkou část partie otloukal soupeři o hlavu pole d6,  až vyhrál na čas. Pokorný hrál na 3. černými s Valíčkovou sicilskou, v době obav o osud Bretovy partie mu byla zakázána remíza, když mu ji kapitán přišel povolit, bylo pozdě, už vyhrál. Pak jsem v 79. tahu dovedl svou hrůzu do remízy. Kapitán Hruška na 7. bojoval ve věžovce s pěšcem víc ještě déle, a úspěšně. Výsledkem byla jasná výhra 6,5:1,5 a postup do 2. ligy.

Bitva na Bílé Hoře

Bitva na Bílé Hoře

6 Komentáře

 1. Honza Hučín napsal:

  K článku dvě drobná doplnění. Protože dosud vedoucí Loko A remizovalo po boji s Vyšehradem C, vyhráli jsme přeborovou skupinu na skóre. Figuru jsem získal po přechodu do koncovky hrubou chybou soupeře nedlouho poté, kdy jsem zbytečně rychlým tahem vypustil velkou výhodu.
  Zápas byl dlouho napínavý, stav 1:1 trval víc než dvě hodiny hry, má partie ho prolomila až po 57 tazích.

 2. sid kovar napsal:

  Gratulace céčku..také Pedrovi, vypadalo to dlouho , že stejně jako já neví, co je to výhra!!

 3. Mircea napsal:

  Gratulace k postupu. To bylo pořád strachu, jestli postoupí třetí a teď nám může být jedno, jestli postoupí druhý. Takže když už do druhé ligy, tak z prvního místa!

 4. Pedro napsal:

  Zdeněk: Dík! No vzhledem k tomu, že jsme oba vyhráli (nepočítaje kontumace) 4x (pravda, já z 21 partií (4-13-4),19% není moc, Ty jen z 10-ti (4-4-2),40% je hodně) , tak bych asi našel i horší procenta výher. Možná mě vyprovokuješ k vytvoření nějaké jednoduché statistiky napříč A až G 🙂 – ale áčko má ještě 2 kola a výsledky z Prahy taky ještě nejsou komplet na webu (i když ty naše bych našel tady v článcích).

 5. Honza Hučín napsal:

  V Loko-zpravodaji k 11. kolu jsem si přečetl, že na zápas Loko-Vyšehrad C přinesl ing. Paulovič pohár pro vítěze divize 😉 Škoda, že se pak nezajímal, ve které hospodě sedíme, mohl nám to přivézt, na pivo bychom ho pozvali 🙂

 6. Pedro napsal:

  Honza: Super 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Komentář

© 2021 UNI Chess.