Béčko vyhrálo 1. ligu a postoupilo do Extraligy!

8

 

Postačující podmínkou bylo zdolat v posledním kole Pankrác. Tušili jsme, že to bude i podmínka nutná. (Tušení se ukázalo jako správné.) Soupeřům šlo naopak o záchranu, měli ale na své straně řadu dodatkových šancí, zejména souboj oslabené sestavy Budějovic na Dopravním podniku.

Vážné důvody mě přiměly opustit zápas nadobro kolem jedné, větší část informací mám z doslechu nebo vůbec. Hlavní je ovšem výsledek!

Skóre otevřela remíza Vrbaty na 5. se Souralem černými. Hráči se dobrali nějaké benoni-pozice, a Zbyněk vypadal. že buď stojí objektivně hůř nebo jen opticky divně. Diplomatické řešení bylo velmi rozumné.

Ze zbývajících partií jsme prohráli zrovna ty, které vypadaly velmi slibně. Patrně se tak stalo nakonec, protože jsem měl jednu informaci na vítězný stav 4,5:1,5 a další na závěrečný výsledek 4,5:3,5.

Na 1. desce se ovšem slibná partie nezkazila : Michalík černými obehrál Jirovského v poklidném DG s e3. Dlouho se hrála koncovka, ještě jsem viděl pěšce víc a mnoho techniky ještě oba aktéry čekalo. Vyhráli oba naši zabijáci ze zadních řad – Kuba na 7. také černými s Matrasem v dámské indické (bílý vypadal aktivně) a Šlampa bílými na 8. s Pavlem Postupou v Grunfeldovi (obětoval pěšce).

Další remízy přinesl bílý katalán Šimka proti Doležalovi (jedna z klasických variant mezi malou výhodou a totálně ničím) a manévrovací partie Řehořka s Alexandrem Sokolovem.

Prohráli jsme bílou partii Černouška se Svatoplukem Svobodou (Maroczy a vypadalo to velmi zdravě) a černou vídeňskou Jurčíka proti Poláškovi (šílená varianta s 4. Ke2).

Po těsné výhře v zápase máme druhý tým v Extralize! Soupeři si mysleli, že sestoupí (ČB udrželo na DP 4:4), ale zachránila je sebevražedná prohra Bohemians s Neratovicemi B 2.5:5,5.

8 Komentáře

 1. Mircea napsal:

  V úterý jsem potkal v Julišovi Zbyňka a prohlásil, že v neděli nastoupí a vyhrajeme. Od té chvíle jsem byl v klidu a dneska zdolal Milešovku. Asi jsem mu prostě uvěřil.
  Pak když jsem si dnes večer otevřel rovnou tabulku a viděl jsem nás na prvním místě, tak mě to ani nepřekvapilo,ale radost jsem měl velkou.
  Teď jsem se dočkal i článečku, takže paráda a připojuji gratulace. 4,5 jen při třech remízách je v duchu Unichessu, tj. hrát šachy, které nás baví!

 2. Pedro napsal:

  Gratulace aktérům i kapitánovi. Podle výsledku to vypadalo jako dramátko, ale jestli to bylo průběžně 4,5:1,5. tak to možná nebylo tak žhavý. Na příští sezónu se moc těším. Společné extraligové akce 16(!) hráčů Unichessu by měly být nezapomenutelné 🙂

 3. Honza Hučín napsal:

  Blahopřeju! Výsledky i dramatické boje jsem aspoň čas od času na dálku sledoval. Dva týmy v extralize neměl, pokud vím, nikdy ani Nový Bor. Teď držím palce, aby se zadařilo i v přestupním termínu a i B tým uspěl nejen společensky, ale i sportovně.

 4. Mircea napsal:

  Wikipedie nezahálí – už jsme tam!

 5. robik napsal:

  Bylo mi ctí, že jsem mohl být na soupisce týmu, který postoupil do extraligy, a kladu tento úspěch hned vedle 3. místa na celostátní soutěži Poznej svou vlast, 3. místa v celostátní soutěži „Sázkař roku“ Tipsportu, vítězství v okresním kole matematické olympiády a nejlepší maturitní slohové práce ve třídě 😉 Škoda, že jsem nebyl zahrnut do týmové komunikace (zřejmě abych něco neprozradil) a bohužel jsem ani neměl čas se přijít podívat, za což se spoluhráčům omlouvám … Každopádně velká gratulace!

 6. Jan Hruška napsal:

  Super, gratulace celému týmu. Koukal jsem do historie a 2 týmy v extralize měl jen Třinec před 10 lety. Stačí jednu sezonu vydržet a přepíšeme historii.

 7. Mircea napsal:

  Těch béček bylo v Extralize víc. Podle mého nakouknutí do archivů bychom měli být pátí. Kromě zmíněného Třince a Lysé, jejíž béčko se jako jediné v historii loni Extralize udrželo a letos sestoupilo, se to ještě na jednu sezónu podařilo:
  ŠK Lokomotiva Brno B – 2006
  ŠK Vyšehrad Praha B – 1998 (tedy ani v Praze nejsme první 🙂 )

 8. Petr Sp napsal:

  Dvě družstva v Extralize je bomba! Gratulace všem aktérům

Komentář

© 2021 UNI Chess.