Béčko s Holdií

0

Béčko v Kaštanu přivítalo Holdii, po mnoha změnách sestavy nakonec v na své poměry dobré sestavě (tzv. pláž plus). Holdia nenastoupila v nejsilnější sestavě, nicméně žádná sestava Holdie není slabá.

Na první desce Sodoma hraje s GM Votavou (2538) bílými Grunfelda, zjevně příprava a dlouhá varianta. Na druhé Čech černými s IM Freislerem hraje spokojeně Rétiho. Na třetí Kozák bílými bojuje s Vargou (2355) ve své oblíbené králce s b4 –  kdysi velký pilíř jeho repertoáru! Na čtvrté Šura černými s Bednářem testuje jeho 100% sérii v benoni s e5. Na páté desce u Lamsera s Adámkem vzplály vášně v Pircovi se Se2 a h4. Na 6. Nováček černými s Benešem (2089) hraje v Caro-Kanu s c4 pozici, kde bílý drží pěšce d5. Korschner (bílými) se Šimečkem (2140) rozehráli pozici, ze které se v bolestech rodí dámská indická. Na posledním stole Večerka s Rousem (2065) rozehráli výměnný dámský gambit – karlovarská struktura se snadno rozehrává, ale pak se na ní  pořád koukat…

Půl dvanáctá na krku a jediným oživením je Kozákova nabídka remízy Vargovi a naopak Šimečkova Korschnerovi. Oslovení váhají. Obě remízy přijaty v 11:40.

Mezi 12. a 13. byla kachnička s Kozákem, po návratu bohužel zjišťujeme, že Honza Lamser složitou pozici prohrál a získal tím vlastní vitamínovou bombu Poštovní spořitelny.

Velmi zajímavá pozice je u Čecha – sice se mu nepodařilo pořád dokončit vývin, ale má věž za 2 pěšce.

Šura dokonal a Bednářova vítězná serie trvá. Čili 1:3.

Naše hlavní a jediná radost – Čech hraje S+2p x 3p na jednom křídle! Sodoma s Votavou nejasná koncovka, spíš nebezpečná, zbylé 2 velmi ohrožené!

13:35 Čech už vyhrál, 2:3!

Večerka i Nováček mají různostřelcovou koncovku se všemi těžkých figurami. U Večerky je problém v krytém volném pěšci soupeře na a7, u Nováčka v pěšci méně.

14:00 Nováček už rezignoval – 2:4.

14:10 Večerka taky, 2:5.

14:50 Sodoma už také prohrál, končíme 2:6.

Komentář

© 2021 UNI Chess.