Aurora měla nabito, ale výstřel nikde….

0

…… eFko tedy ještě na dohled vedoucím týmům!

V pondělí se údajně čekal odlehčenější soupeř, přijdeme ale do hracího sálu a hle,  jsou mezi favority skupiny a dokonce se sešli a příprava přitom vlažná…no  přišlo snad celé  CCCP !! No tak dobrá,  začali jsme hrát, sestava poskládaná, opět naběhli tatínkové s maskoty –  již běhajícími, Lucka zatím pouze s plavcem!)  Na 6.tce se čeká na Marka, hrajeme svižnějc než se dá na fotoaparát zaznamenat pozice, aby se dalo vyčíst zahájení, povyměňováno!

1h pryč 0-1, kontumace..,minutu poté se objevil splavený Marek, jel na Vltavskou, kde tramvaj zastavili poldové, všichni ví, že k Průhonu se jezdí na Holešovickou, je to i pěšky blíž! No nic, bojujme…podle soupisky by se měl Eda a další tři šachovnice třást, nic takového se však neděje. Dole se hraje na výhru, to je jasné, Martin Havel vítězí svou jednotahovou strategií 1-1, posléze prohrává na dvojce Vojtíšek se silným Zanikovem, 1-2 a na 7.mičce, zdá se  je vše jasné, molodec ale tahá/byl jsem vtažen do nějaké podivnosti, že jsem si snad poprvé v životě udělal domečky, ale oni ti mladí to chtěj vyhrát hned, tak přišla vazba na věž a dámu a bylo po trablech!!/ 2-2.  Nakonec po několika nabídkách Martin zremizoval také s molodcem, ale talentovanějším,  podle obličeje se dá poznat zarputilost jejich otců =  2,5-2,5…. no a dál pokračuje ve federálním stylu zastupující kapitán Martin Chrobák:

Nakonec sme senzačne urvali remízu – Jirka to udržel ked super nevedel kudy do neho, postupne stratil vyhodu 2 pikov navyse iba na 1 pika navyse a ked sa blizila casovka (obaja mali na hodinach cca 6 minut) v tom case super zacinal stracat na cas (na zaciatku bolo jirka 7 min a super 12 za dva tahy to bolo 6min vs 6min), kapitan mu povedal ze nech kludne vezme aj remis (vraj uz parkrat prehralna cas vyhrane partie a toto by bolo este komplikovane – osobne ja by som remis nedal a hral by som, nemal co strati bola by koncovka pech s kralom proti kralovi, mozna by to jirka udrzal ale nevim)

Eda na 1 prohral, neudrzal to, Popper mu nasledne ukazal ako to mohol, zremizovat – vez pusitst za dvoch pikov ale kralom by stihol pole premeny pesiaka ktoré bolo v opacnej farbe ako ssuperov strelec a potom uz len Kh1-Kg2 do nemoty

Lucka famozne vyhrála ked lapila superovi vezu a do koncovky sla o kona navyse a tam to skusene premenila

Ja som s Anaškinom remizoval v takje susarne s rýchlou vymenou tazkych figur v koncovke 2S vs S+J (ja) pozicny a manevrovaci boj, viacmenej som to uhlidal,zadine velke akce tam neboli, pri nalýze v hospode sme zistili, že som prepasal zisk pešiaka ale aj s pikom navyše by to bolo tažke a skončilo by to zrejme stejne
vzhladom na vyvoj zapasu som s remizou spokojny i ked ma mrzi ze sme sa zas vsetci nezisli..minule by sme uhrali minimalne remis, dnes keby sme boli vsetci tak som presvedceny ze vyhrame.  Tak jest!
p.s. Napsal jsem ještě cosi pod fotky,ale nelze vidět, kdo umí, ať pomůže!
Splavený Marek mohl pomoci vyhrát! Soupeř  byl nad síly Miloše Vojtíška Moc chtěl, ale nešlo to..prostě se to musí odsedět! Fanoušci se nechtěj nechat fotit, proto pohybová neostrost! Marek dostal za trest starat se o holky a dělal šachovou školu! Jirka se do toho zakous! Trojka byla komplikovaná, to je fakt! Lucka zabojovala, vůbec nic jí neoslabuje! Po vítězství kývala nevěřícně hlavou a vypadalo  to, že udělala chybu a rupla! Eda opět statečně bojoval, kvalita navíc, dva pěšce méně, prohrál, ale nakonec se remíza v rozboru našla! Poslední partie, dva pěšce navíc soupeře Jirku nechalo klidným a zremizoval!n Holky jsme udržovali v klidu jak to jen šlo!

Komentář

© 2021 UNI Chess.