Vítězný vstup do 1. ligy

0

Úvodní zápas na půdě nováčka z Kobylis tipovali např. v anketách na NSS jako jednoznačnou záležitost a kandidáta na nejvyšší výhru kola. A to ani nevěděli, že se sejde prakticky kompletní základní sestava.

Než zápas začne, všeobecně se věří ratingu!

Když se začnou hrát šachy, jdou papírové faktory stranou. Zápas asi po hodině pro nás nevypadal nijak dobře, nicméně hodně se stihlo otočit.

Každopádně se neotočila Kovářova sebevražda bílými na 8. desce s Honzou Dvořákem. V poklidném dámském gambitu stačily 4 chyby za sebou a miniaturka byla na světě.

Důležitá výhra Kuby se Skýpalou na 7. černými už zvrat asi obsahovala.

K tomu ještě Šimkova remíza na 5. s Vitákem.

Po delší době symbolicky otočil kormidlo definitivně na naši stranu Řehořek na 6. se Svatošem. Obrátil velmi divokou pozici ve velké časové tísni soupeře na 3:2 pro Unichess.

Zbyla remíza Šorma na 4. s Pařízkem a 3 vyhrané pozice našich těžkých vah na horních deskách : Michalík s Hinksem, Černoušek s Brejníkem a Bernášek se Slovákem. Lukáš prosadil svou vizi, že všechno pomine (v Caro-Kanu s exf6), jen majorita bílého zůstane (tamtéž). Berny lovil jako obvykle v kalných vodách.

Takže nakonec tipující měli pravdu, bylo to 6:2 a byl to dokonce opravdu nejvýraznější rozdíl v obou prvních ligách… ale ve skutečnosti to nebylo nijak dané.

Komentář

© 2020 UNI Chess.