Velmi čestných 2,5:5,5 s Novým Borem v Extralize

1

Rok se s rokem sešel a zase nastalo extraligové finálové trojkolo. Rozmarem náhody máme stejné soupeře a ve stejném pořadí jako loni.

První v řadě byl tedy marný duel s vítězi z Nového Boru.

Společensky jsme se velmi těšili na nastoupení Jardy Sysla, kterému se splnilo přání zahrát si Extraligu. V podstatě jsme to plánovali už loni, kdy mu v tom zabránila ošklivá nehoda. Ani její nepříjemné následky mu nezabránily nastoupit letos. A hned na 3. desce proti Davidu Navarovi!

Zápas se pak ukázal jako důstojný i po sportovní stránce.

První půlbod nám přišel z 1. desky, kde Peťo Michalík bílými zkušeně udržel Pentalu Harikrishnu (2727!).

Další půlbod dodal ze 7. stolu Martin Jurčík, který s velmi nebezpečným Žilkou (2521) stál dokonce lépe.

Vojta Kovář nás pak poslal na chvilku do vedení, když šokujícím způsobem porazil černými Tadeáše Kriebela (2493). Zajímavá partie skončila momentem kolektivního zatmění, když na šachovnici dlouhé minuty stála pozice s dvoutahovým vyšachováním věže. Vojta se pak probral a sebral.

Pak nám začaly padat kuželky.

Marián Jurčík na 2. podlehl Wojtaszkovi (2744).

Jirka Rýdl prohrál černými se Sasikiranem (2662).

Jarda Sysel po neuvěřitelně dlouhém odporu přirozeně prohrál s českou jedničkou Davidem Navarou (2745), jehož ratingová převaha byla přesně 900 bodů!

Ani Petru Šimkovi se nepodařilo dotáhnout do remízového konce výměnnou slovanskou s Viktorem Lázničkou (2657). Zahrál neopatrně aktivní tah…

Ve výrazně nejdelší partii zakončené divokou taktikou téměř v koncovce vytěžil Pavel Vávra remízu z Vlastimila Babuly (2557).

S rozhodčím přichází zákon!

A se zákonem detektor kovů na mobily…

Prohra 2,5:5,5 je náš historicky nejlepší výsledek proti tomuto fenomenálnímu týmu. Je to také druhý nejlepší výsledek kohokoliv proti němu v této sezóně.

Vojtova výhra je teprve druhá vyhraná partie proti NB v sezóně.

 

 

Jeden komentář

  1. Mircea napsal:

    Bravo! Gratulace Vojtovi, který, jestli si dobře pamatuju, nabodobil Honzu Hučína, který jako první před lety udeřil na Achillovu patu NB. Také Jardovi ke statečnému odporu, podle mě tam byla z jeho strany důkladná příprava! Z remíz mě nejvíc zaujala ta Pavlova – závěrečná pozice je opravdu hezká.

Komentář

© 2021 UNI Chess.