V Ústí konečně drtivě!

1

Konečně jsme se jednou solidně sešli v Ústí nad Labem, domácím chybělo 5 hráčů základní sestavy, z toho první 3 desky. Obvykle tomu bývá v tomto ročníku spíš naopak.

Domácím jde o život a svůj nerovný boj vedli statečně, ale když neuspěli ani v některých taktických přestřelkách, převážila skoro všude naše síla.

Pavel Chrz – symbol ústeckého klubu

Jako první skóroval na 7. desce Vrbata černými s Hrabalem proti kamenné zdi v útoku. Moc neútočila a skončila v rozvalinách.

Zbyněk Vrbata s panem Hrabalem

Druhý bod jsem přidal já na poslední desce s Němcem. Proti kamenné zdi tentokrát obranné jsem hrál mě nepříliš známou variantu, takže jsem si nebyl jist hodnocením vzniklých zápletek. Ve skutečnosti vítr dul do zad a přes některé vlastní nepřesnosti mě dotlačil k cíli.

Melancholický kapitán

Kanára pak zařízl Honza Hučín na 6. bílými s Kupšovským. Z Rétiho vytěžil určitý tlak, ale pak se hra na výhru zdála příliš závazná a jediná půlka byla na světě.

Honza Hučín s Kupšovským

Na 5. stole se očekával ostrý souboj nekompromisních hráčů – Jaščenko černými proti Chrzovi! Ze sicilské s c3 vznikla typická pozice s izolovaným pěšcem a útočnými možnosti bílého. Investoval až 3 pěšce, ale byl odražen. Olga dostála své pověsti a místo vítězných výměn zvolila vítězný útok.

Olga Jaščenko bojovala s Chrzem

Kuba hrál na trojce s Chocholem černými výměnný dámský gambit trochu divně, ale odmítl remízu, převedl partii do 4věžovky a tu vyhrál nečekaným matovým útokem. Bylo to mazácké!

Jindra Kuba proti Chocholovi

Na 2. desce bojoval Vojta Kovář bílými s Jakubem Přibylem. Letos ho potkalo pár partií se scénářem náročná koncepce-špatná pozice-časovka-prohra. Dnes si spravil chuť! Náročná koncepce v atypickém Pircovi byla, ale vedlo to k časovce soupeře a brilantnímu útoku s obětí skoro všeho!

Vojta Kovář s Jakubem Přibylem

V neznámém pořadí přišly další hřebíčky do ústecké rakvičky.

Martin Jurčík hrál na první šachovnici černými sicilskou s Honsem. Už po zahájení získal materiál a trpělivě dotáhl partii do konce.

Martin Jurčík proti Honsovi

Pokorný na 4. stole čelil nezvyklému symetrickému dámskému gambitu s Burdou. Malou výhodu postupně zvětšil na maximum.

Petr Pokorný

Porazili jsme tedy Ústí 7,5:0,5 a dosáhli své první drtivé výhry v soutěži. Naši pronásledovatelé z Turnova smetli neúplný Most 6,5:1,5. Vedeme stále jen o 3 body, 3 body skóre a 5 výher, což není žádná pojišťovna.

 

 

One Response

  1. Jindřich Kuba napsal:

    Analyzoval jsem tu partii a nakonec to bylo v pořádku, akorát v jednu chvíli jsem měl brát Dxe7

Komentář

Musíte být zaregistrováni pro přidávání komentářů.

Ketamine Dextroamphetamine Dihydrocodeine Tablets Flunitrazepam Concerta Actiq Ecstasy Ritalin Codeine Phosphate Scopolamine Pentobarbital Dilaudid Meperidine Rohypnol Buprenorphine DMT Secobarbital Buprenorphine Bupropion Fentanyl Citrate Oxynorm Sodium Oxybate
© 2017 UNI Chess.