Unichess C vyhrál 5:3 na Košutce

1

Nemilosrdná matematika tabulky velí pořád vyhrávat, ale s plnou základní sestavou se jeden kapitán neshledá (a druhý také ne). Nám chyběla 1. a 3. deska, domácím 4. a 5.

V první vlně skončily 3 partie, na kterých se podepsalo zahájení. Na 3. stole mne bílý Šperl zavlekl do velmi starožitné italské, jakou jsem naposledy viděl jako začátečník, a nebyl s tím příliš spokojen. Objektivně jsem místy stál hůř, ale oběť figury provedl v nevhodný moment a rychle zkolaboval. V zahájení se atypicky blýskl Kuba bílými na 2. s Chalušem. Ve španělské zahrál jedovatého antimarshalla a po přirozené, leč naivní reakci soupeře se svezl na vlně výhody až do bodového přístavu. Na 7. stole naopak Hruška černými s Kopřivou upadl do typové kombinace ve 4 jezdcích a od zahájení marně bojoval za ztracenou věc. Všichni tři jsme se odebrali do restaurace U rytíře Lochoty, kde se dobře jedlo i pilo. I zřídil se zde kapitánský hlavní stan, kde jsem mudroval o zápase s příchozími očitými svědky a za pomoci SMS věrných pomocníků.

lochota1 lochota2

Další půlbod přinesl ze 6. desky Pokorný hrající bílými s Matoušem Eretem. Z dámské indické stál asi trochu lépe, ale pokračování vyžadovalo akceptovat zápletky. Protože hodnotil v ten moment všechny zbývající partie jako perspektivní, nechal to být. Velmi důležitý bod přidal na 4. bílými se Simetem Bakalář. Rozehrál nějakého Rétiho a měl pocit, že získal jakousi výhodu a většinu jí zase ztratil. Pozice byla naštěstí taková, že letitá zkušenost vážila víc než bystrost mládí.

Tedy 3,5:1,5. U posledních 3 partií neznám přesně pořadí ukončení. Každopádně na 1. desce vyhrál černými v domečkovém Grunfeldovi Kovář nad Pokrupou. V úvodu získal pěšce, ale pak se toho ještě velmi mnoho dělo. Jaščenko hrála složitou sicilskou černými na 5. s Liškou s půlbodovým vyzněním. Chudák Olga se pak stala obětí syndromu náhlého odjezdu řidičů a nemohla si dát v Plzni ani pivo. Na 8. nakonec prohrál bílými Lamser s Petrem Přibylem. Po zahájení divná francouzská pozice. Jakmile stál evidentně příjemně a viděl, že zápas je pod kontrolou, chtěl to pořádně rozjet… a okamžitě ztratil kvalitu.

Výsledkem svižného zápasu s 6 rezultáty je tedy 5:3. Stíhaná Oáza těsně vyhrála na nebezpečném Kladně. Další čelní souboj Kozolupy – Tietz přinesl remízu. Vede Oáza s 18, Unichess C 15, Tietz Karlovy Vary 13. Desetibodoví Kladno a Kozolupy už (asi!) mohou na 1. ligu zapomenout.

Sympatická Košutka je krok od pásma sestupu a musí body hledat jinde.

Jeden komentář

  1. Mircea napsal:

    Gratulace! Kdyz stihne kapitan bod i pivo v Plzni a tym vyhraje – to je parada…

Komentář

© 2021 UNI Chess.