Těsná extraligová prohra s Porubou

0

Prestige Photo Unichess nastoupil k dalšímu extraligovému duelu s třetí Porubou zodpovědně v základní sestavě.

Zápas začal rychlou remízou na 7. stole mezi Vávrou a Klímou. Už samo nasazení této dvojice vzbudilo všeobecné veselí a vskutku se ihned vydali na pouť po barech. V pozadí zjevného se ale skrývá úmrtí v rodině.

Vávra s Klímou

Extralihový duel

Zápas se odvíjel celkem svižně, leč přece jenom v řádu hodin, ne minut. Dalších šest partií skončilo do časovky.

Remízou skončila partie na 6. stole. Jirka hrál černými s Adámkem, který zahrál výměnnou slovanskou a nabídl remízu. JJ se v pozici i za cenu časovky vrtal, ale bílý suše držel rovnováhu, dokud toho nenechal.

Jirka s Adámkem

Nad zápasem se začala vznášet mračna, v podobě 2 prohraných partií, které jsme nakonec vzdali, přiznám, že nevím v jakém pořadí vzájemně i vzhledem k dalším partiím.

Povlovně se zkazila Bernáškova partie na 4. desce. Murdzia mu rozvrátil Paulsenovu sicilskou obětí figury, a předvedl asi nejucelenější vyhranou partii zápasu.

Bernášek s Murdziou

O poznání tragičtější byla prohra Michalíka na 1. desce s Mištou. Rozehrál jednu z nejklidnějších variant Merana a v totálně rovné pozici při hledání stínu výhody přehlédl smrtící důsledky nenápadného mezitahu.

Michalík s Mištou

Další ránu našim nadějím zasadila 3. deska, kde se schylovalo k zápasovému protiúderu. Tady hrál Černoušek bílými s Cvekem Bogoljubova. Černý obětoval patrně korektně pěšce, ale pak se vydal směrem ohňostroji obětí, který objektivně prohrával. Cesta ale byla prakticky jediná (23.h4!) a Lukáš zvolil v časové tísni opakování tahů. Celá vyhrávající varianta byla jednou z možností, které počítal, ale něčeho se tam zalekl.

Černoušek s Cvekem

Na 2. desce poprvé nastoupil náš další slovenský velmistr Tomáš Petrík. Sehrál černými poutavou partii s Bobrasem na téma varianty otráveného pěšce ve francouzské. Musel najít jediné 23…Sxe4 24.Dxe4 Df2 a pak už došlo na zaslouženou remízu.

Petrík (s Bobrasem) premiérově

Náš čestný gól vsítil na 8. desce Šimek černými se Sosnou. V tvůrčím Collem se postupně dobral trochu lepší hry, ve vzájemné časovce pak zvítězil díky blundru.

Šimek se Sosnou

Po časovkách byl tedy stav 3:4 a naši poslední kartu držel na 5. stole Marián Jurčík hrající bílými s Malinovským. V předchozím průběhu se hráli 2 koně (krátká španělka), pozice oscilovala mezi rovinou a malou výhodou. Po kontrole hrál velmi vynalézavě rovnou koncovku na výhru. Černý musel najít 2 jediné tahy (55…Sg7 a 56…Ve6), ale byl na výši pozice a partii udržel.

Tady bude Marián Jurčík s Malinovským

Pěkný zápas, k bodu chyběl krůček a ke třem ještě víc, ale občas to nevyjde.

 

Komentář

Musíte být zaregistrováni pro přidávání komentářů.

Ketamine Dextroamphetamine Dihydrocodeine Tablets Flunitrazepam Concerta Actiq Ecstasy Ritalin Codeine Phosphate Scopolamine Pentobarbital Dilaudid Meperidine Rohypnol Buprenorphine DMT Secobarbital Buprenorphine Bupropion Fentanyl Citrate Oxynorm Sodium Oxybate
© 2017 UNI Chess.