Remíza s Černohorci zakončená patem

3

Jak jsem již předeslal byl tento zápas vyrovnaný a obě družstva sahala po výhře, i když víc než 3,5 tam asi ani jedno nemělo. Nakonec to dopadlo 3:3 a Siesta Solution Unichess tak má po prohře a výhře na svém kontě i remízu. Zároveň jsme tak nezkazili český den, když ani jedno české družstvo v Ulcinji v úterý neprohrálo!

Stručný pohled na šachovnice z pohledu online fanoušků (Mircea a Pedro):

1 bod ze 4 partií na horních deskách  – nic moc. Černé partie budiž – Lukáše soupeř překvapil v zahájení zajímavým gambitem a získal obrovskou kompenzaci. Comp sice hlásí, že se mohl 2x vysmeknout, ale pokaždé podivně, počítačově, to se hraje těžko. Zbyňa hrál pěknou, dynamickou, zápletkovou partii s velmistrem, měl to těžký. Ale bílýma jsme asi měli vytěžit víc, než 2 remízy,
z toho ta Petrova ještě studiově v prohrané koncovce (pochvala za bojovnost a vytrvalci na onlinu se dočkali patu). Obě partie byly výrazně lepší. Petr měl dvojici střelců, lepší figury a pak ztratil v zápletkách figuru za pár pěšců.

Na páté a šesté šachovnici byly naše výhry úplně jednoznačné, na jednu branku, naši byli lepší. I když soupeř Honzy Lamsera vytrval až téměř do hořkého konce a vzdal se teprve když přicházel o posledního pěšce.

Buducnost (Černá Hora) – Siesta Solution Unichess (Česko)  3:3 (Černoušek 0, Šimek 1/2, Vrbata 0, Bartoš 1/2, Lamser 1, Vaněk 1)

A dneska se můžeme těšit na Slováky a Maďary z Dunajské Stredy. Elovou převahu má kromě první desky soupeř, takže cokoli se povede potěší!

3 Komentáře

 1. Jan Bartoš napsal:

  Dobře že to píšeš, na komentování není čas. Celkový obraz popíšu po příjezdu.

  (Dneska to byli v podstatě samí Maďaři, ale to je celkem jedno.)

  Každopádně je to všech stránkách pěkný a zajímavý turnaj.

 2. Honza Hučín napsal:

  Petr Vaněk válí jako zamlada. Při naší poslední partii jsem udržel prohranou koncovku, protože mu prý koncovky nešly. Vidím, že na tom zapracoval. Tak pozdravuju a palec nahoru!

 3. Pedro napsal:

  HH: Proč jako zamlada? Všechny 3 naše spodní desky jsou v ideálním věku.

Komentář

© 2021 UNI Chess.