Open Brno v Myslivně

0

Kapitán A-týmu (já) a jeho zástupce (Petr Pokorný) se zúčastnili dalšího turnaje seriálu Czechtour, poprvé hraného v Brně. Místo konání hotel Myslivna má velice kuriózní umístění – v lesíku na kopci nad Brnem, spojení zajišťuje autobus s intervalem často 3-4 hodiny (např. v příjezdový a odjezdový den). Od toho je ovšem snadná pomoc – z nádraží a na nádraží jeďte taxíkem, procházky Brnem nahraďte procházkami po lese nebo intenzivním ležingem (doporučuji). Tím je ovšem výčet negativ úplný – hotel má velmi dobrou úroveň včetně kuchyně (ňam ňam), i hrací místnost je výborná. Turnaj chválí 2 ze 2 kapitánů a jejich zástupců.

Osoby a obsazení je typicky czechtourové – jasná jednička IM Krejčí plus 4 hráči přes 2300, Petr Pokorný je při 2264 osmý nasazený, já jsem při 2194 patnáctka, celkem 71 lidí. Příjemná směs cizinců, největší menšina rusko-ukrajinská, ale i hloučky anglické, německé, španělské a islandské.

Po 6. kole jsme zaujali postavení před ztečí na +2. Petr měl relativně homogenní skupinku soupeřů tak mezi 2050-2200, dvě výhry a 4 remízy. S Karhánkem vyhrál zarputilým taháním rovnou až horší pozici, s Yakimenkem v závěru asi vypustil výhru. Já jsem měl také +2=4, ale v extrémnějším balení. Porazil jsem dva hráče s výrazně nižším ratingem a remizoval všechny s vyšším. V tom je ale partie s IM Krejčím(2439)  – vyhraná pozice s figurou a pěšcem víc, v poslední vlně šejdů jsem připustil oběť věže a věčný šach – a s Buchníčkem (2309) -prohranou různostřelcovou koncovku po chybě soupeře zachránil přechod do remízové koncovky s figurou míň

V 7. kole Petr jednoznačně pozičně přehrál a pak obětí figury v koncovce zmatil Španěla s ELO 2212, zabrejkoval na +3 a 5.místo. Já naopak z kolotoče vypadl – s Kratochvílem černými v Cochranově gambitu (Jxf7 v ruské) jsem si nepamatoval teorii, soupeř hrál sice trochu divné pořadí tahů, ale já jsem použil asi tři obrany najednou a byl po zásluze potrestán.

V 8. kole hrál Petr černými opět s brněnským Kratochvílem. V šíleně nejasné a nepřehledné holandské získal po dlouhém boji materiál, aby se pak nechal v koncovce zmatit. Ďábelský Kratochvíl vzal Litoměřicům hvězdné ambice. Já jsem porazil třetího hráče pod 2000, šmarjá to byla fuška!

V posledním kole jsme to už doremizovali. Petr měl soupeře 2050 bílými, zkoušel to, ale výhodička se vytratila. Já jsem měl černými německého soupeře 2200 (hrajícího za Policii Hannover), ten to ani nezkusil a po zahájení nabídl. Ostatně krátkou remízu dal i IM Krejčí a vyhrál tím samostatně turnaj. My jsme obsadili 11. (Petr) a 12. místo.

Komentář

© 2021 UNI Chess.