Lídra jsme neporazili, postup z divize se vzdálil

1

Po pohromě proti Kobylisům B jsme v přeboru spadli na průběžné 5. místo a čekal nás souboj s vedoucím Vyšehradem C. Ten jsme loni porazili 5:3 a ani letos z jeho sestavy nešel strach. Pravda, hosté pojali zápas jako zásadní, ze základu vynechal pouze první Netušil, to nám chyběl Bartoš meškající na novoborském openu a zaneprázdnění Vlado a Martin.

Velmi rychle skončil souboj na druhé desce, nachcípaný Pedro nevzal Řehákovi v bělehradském gambitu na e4 a místo toho po pár dalších tazích nabídl remízu. Za chvilku bylo 1:1, rovněž mírně indisponovaný Vláďa Víťa Miskolczi a Rut se nevzpouzeli přátelské dohodě. Zdálo se nám, že zápas bude napínavý, Pavlovi Čechovi proti Filipimu v králce na první jsme z principu věřili, Honza Lamser stál v dámskogambitovém Tarraschovi se Šturzem jen nepatrně hůř, stejně jako Popřík proti Domlátilovi ve Phlidorce. Olga ale Grohovi obětovala figuru za silný útok. Zbylé partie byly v mezích rovnováhy, u mě proti Illetškovi byla na scéně obrácená zavřená sicilská, Honza Hruška s Lacinou počítali složité varianty v zavřené španělce.

Bohužel nás na páté postihla pohroma, Olga s nedostatkem času nevložila tichý tah s následnou neodvratnou kombinační výhrou, přešla do tří figur proti dámě a složitou pozici neustála. Naštěstí Pavel Čech suverénně zvítězil v koncovce a vyrovnal na 2:2. Honza Lamser měl chvíli pěšce víc, pak podle mého rychlého soudu horší koncovku V+J:V+S, ale udržel to. Já jsem čelil královskoindickému útoku a přešel až moc ochotně do obrany, naštěstí se pozice zablokovala a soupeř nabídl remízu. Na pokyn kapitána jsem to zkusil dál, získal v zablokované pozici volný sloupec, ale jediná šance na výhru byla oběť figury za dva centrální pěšce a s deseti minutami do konce jsem vyměkl a remizoval dohodou. (V analýze se nám to zdálo nadějné, ovšem počítač jasnou výhodu nenašel.) Doufal jsem, že kapitán dotáhne koncovku do výhry a Popřík v rovné koncovce ukáže své blicařské schopnosti. Bohužel se splnilo jen první, Honza Hruška soupeře shodil, ale Popřík spadl v prohrané pozici. A tak se narodila remíza 4:4, spokojenější určitě byli hosté, kdežto my teď k naději na postup asi už musíme všechno vyhrát.

Jeden komentář

  1. robik napsal:

    Škoda, co mi Popřík ukazoval v nonstopu, tak Olga a on prohrát neměli 🙁 Jinak Miskolczi je Víťa … 😉

Komentář

© 2021 UNI Chess.