ERA B na Kladně 5,5:2,5

1

Třetí kolo 2. ligy nás zastihlo neúplné, bez horních 3 desek a málem jsme hráli v 7. Naštěstí se jeden nemocný uzdravil. Domácí nastoupili v základní osmičce.

Hrálo se v jídelně místního ČSAD, což zní bizarněji, než jaká byla skutečnost – místnost je útulná, sestavení stolů do třičtvrtěkolečka nápadité a přilehlá kuřárna užitečná. Káňa na 4. stole hrál bílými s Čápem svůj vymazlený skotský gambit. Chvíli měl 2 pěšce míň, chvíli kvalitu, výsledkem byla netriviální koncovka střelce proti koni a nejrychlejší remíza. Na 7. hrál Lamser s Volfem černými Phillidora s přetažením d5, výsledkem byla hra na různých křídlech, ale prorazil soupeř. Na 5. otrávil černého kapitána Satranský velmi symetrickými manévrovacími 4 jezdci (a nevzal remis), pozice byla obsažnější než na pohled vypadala, ale stejně to byla půlka. Na 6. Pokorný bílými dlouho zkoušel Gutmana ve výměnné královské indické, ale bezvýsledně. Dlouho jsme tedy prohrávali 1,5:2,5. Zbylé pozice touto dobou vypadaly všechny slibně, doufali jsme v alespoň 2 výhry – vyhráli jsme všechny. Na 8. stole ve své ERově druholigové premiéře hrál Hruška bílými s Mišičkem – upadl v anglické do protivné oběti pěšcem, po dlouhé obraně vytěžil věžovku s pěšcem více a po různých peripetiích vyhrál. Naším prvním rytířem byl tentokrát Van – černými s IM Freislerem zkušeně rozehrál anglického antigrunfelda, zkušeně odmítl remis v lepší věžovce a zkušeně ji vyhrál. Na 3. hrál černými Škára s Vondrou divoce Benoni, chvílemi to vypadalo špatně, ale soupeře přehrál, fázi s dámou a pěšci proti věži a dvojici střelců si vysloveně užíval. Nejdelší partie byla na 2. desce, Kuba tam hrál bílými s Hamanem, konala se Čigorinova španělská, s mnoha velebnými tahy vedoucími k zamknutí středu a struktuře z Benoni – v daném případě dala černému jen bezperspektivní čekání, zda bílý prorazí.

Výsledek je pro neúplnou ERA B velmi uspokojivý.

Útulná jídelna

Útulná jídelna

Hruškova premiéra

Hruškova premiéra

Divoký Vlado s fousama

Divoký Vlado s fousama

Foťák padá

Foťák padá

Jarda Satranský - bojovný soupeř a nestranný rozhodčí

Jarda Satranský – bojovný soupeř a nestranný rozhodčí

Maličký 1. rytíř ERA

Maličký 1. rytíř ERA

Záhadný nápis na toaletě

Záhadný nápis na toaletě

ČSAD jako řemen

ČSAD jako řemen

Pedro s Pavlem Káňou

Pedro s Pavlem Káňou

 

Jeden komentář

  1. Mircea napsal:

    Gratulace celému vítěznému družstvu, hlavně prvním třem deskám, a Honzovi FIMAkovi k premiérové výhře na osmé především!

Komentář

© 2020 UNI Chess.