ERA A opět stříbrná v 1.lize!

1

První liga západ má za sebou další ročník silnější než předchozí, i stříbro bylo náročnější a do poslední chvíle nebylo v našich rukou.

Suverénem letošního ročníku byl Mahrla Praha, zaslouženě se vracející do Extraligy. Můžeme se pochlubit tím, že jsme s ním hráli pěkný zápas – 3,5:4,5, ale včetně minely Jirky, který dobrovolně spadl v první kontrole (blbě si spočítal tahy), pak  jsme mohli remizovat čistě přijetím nabídek. Nic by to samozřejmě nezměnilo.

Nakonec těsně bronzová Lysá B měla plnou sestavu neméně tak strašidelnou jako vítěz, i ta nejčastěji hrající byla velice silná, uspěli jsme o půl bodu skóre a jen díky 3 bodovému systému.

Největšími nepřáteli socialismu byli jaro, léto, podzim a zima, největšími nepřáteli ERA A jsou německé, slovenské, anglické a izraelské soutěže. Většinou jsme hráli bez 3 hráčů základní sestavy, úplnou ji spatřila jen chudák ERA B.

S naším výkonem jsem celkem spokojen, žádný hráč nebyl záporný, za všech úplně nejhorší byli 50% Jirka s Pokorným. 3 hráči odehráli 11 partií –  Bernášek a Kovář 6 z 11, Šimek dokonce 7,5 z 11. Z kolizářů byl nejobětavější Vávra – 5,5 z 8. Co říct negativního k Studničkovým 3/3? Třeba 7/7 by bylo lepších.

Stříbro!

 

Jeden komentář

  1. Pedro napsal:

    No jo. Úplně ze všech nejhorší hráč. To znám. 🙁

Komentář

© 2021 UNI Chess.