Áčko vyhrálo důležitý zápas s GROPem

2

Při příchodu do Kaštanu každého chtě nechtě zaujme předinstalovaný pobuda, který se při bližším ohledání ukáže být cool figurínou. Je čím dál tím vymazlenější, má před sebou nedopitou láhev a studuje leták o nebezpečí netopýrů v topných systémech.

Tak kdy už začne zápas?

Tak kdy už začne zápas?

Já nejsem ožrala, já jsem bubák!

Já nejsem ožrala, já jsem bubák!

Bacha na netopýry!

Bacha na netopýry!

A furt tam sedí...

A furt tam sedí…

 

Ve 2. kole 1. ligy potkalo áčko GROP. Ačkoli se formálně jedná o nováčka, jde o ambiciózní tým, který má svou obvyklou sestavu známou z pražských soutěží podstatně vyztuženou o GM Cveka, našeho bývalého člena IM Studničku a IM Tričkova, plus o některé mladé pražské hráče. Nastoupili jsme v ratingově nejsilnější sestavě (možná i všech dob), s GM Michalíkem, GM Bernáškem a s IM Černouškem.

Už museli jít hrát

Už museli jít hrát

Berny obléhá bar

Berny obléhá bar

Michalík už bojuje...

Michalík už bojuje…

... a Cvek ještě obhlíží situaci

… a Cvek ještě obhlíží situaci

Bratři Postupové - dnes zadní voj GROPU

Bratři Postupové – dnes zadní voj GROPU

Černoušek - Tričkov

Černoušek – Tričkov

Sharashenidze bude rychlý

Sharashenidze bude rychlý

Petr dá čestný gól soupeře

Petr dá čestný gól soupeře

Radim Borůvka za onlinem

Radim Borůvka za onlinem

Podzimní Kaštan

Podzimní Kaštan

Fanynky dorazily včas

Fanynky dorazily včas

 

Začali jsme dobře, když na 6. Kovář černými reagoval na Juráskovu výstavbu c4, g3, Sg2, Jc3, d3 a e4 ignorující existenci černého svěžím dočasným gambitem c6 a d5, a poté ho překvapivě rychle přehrál ve figurové hře. Pro nás ještě dobře dopadla kuriózní situace na 4. desce. Šimek tam hrál černými se Sharashenidzem sicilskou se Sb5. Umně pracoval s pěšci a dopracoval se vyhrané pozice… nicméně dosti pomalu. Soupeř přijal remízu v 28. tahu, aniž by zaznamenal překročení času. Hosté nicméně posléze vyrovnali na 5. stole. Vávra bílými s J.Petrem hrál proti kamenné zdi, kde černý vzal jezdce na e5 střelcem. Určitá poziční výhoda přešla v taktické fázi do nepřehledné pozice s pěšcem méně. Pavel svižně přiobětoval kvalitu, ale když v následných zápletkách vylučoval z propočtu remízové varianty, zbyly mu jen ty prohrané, a taky to prohrál. Motory dávají za pravdu odhadu Vojty Kováře, že kompenzace za materiál byla, ale tak akorát na remízu nebo rovinu. Kapitán má vždycky pravdu! Na 8. desce přidal remízu Kuba s Martinem Postupou. V sicilské černými stále dotíral, ale nakonec dostal věčný šach v koncovce. Do vedení nás dostal Berny, který na druhé černými utrápil Studničku v bláznivě vypadajícím Blumenfeldově gambitu, i když ten několikrát šátral po remíze. Další bod přidal na 3. stole Černoušek. Po dlouhé době zahrál na Tričkova 1. e4, díky svým znalostem Najdorfa z černého pohledu vytěžil výhodu, pak to zkazil a byl chviličku prohraný, pak se to zase opravilo a vyhrál. Touto dobou skončil i další Najdorf na 7. desce. Řehořek tam s Pavlem Postupou po divokém úvodu musel dlouho jakž takž držet rovnováhu v koncovce těžkých figur. Jednou soupeř vypustil výhodu, pak už to spělo k poctivé remíze věčným šachem. Nejdelší partií byl hvězdný souboj na prvním stole. Partie Michalík – Cvek svedla dvě nejtěžší elové váhy v soutěži – tedy pokud pomineme Davida Navaru, který má svou vlastní sumo-kategorii… Hrál se vznešený katalán, pak pozice s visáky, pak pozice volným zablokovaným černým d-pěšcem. Jediné, co bylo jasné, bylo že bílý měl určitou výhodu. Po mnoha manévrech také Peťo vyhrál v 76. tahu a korunoval tak konečných 5,5:2,5.

Co je pro nás varující, že na zadních 5 běžných deskách jsme jen remizovali. O to víc se blýskly celebrity se svými 3 výhrami.

Co je možná varující pro soupeře? Ani tak to, že má po 2 kolech zápasovou nulu, to se stane snadno, jako to, že zatím vyhrál celkem jen 2 partie…

Divoká pozápasová analýza

Divoká pozápasová analýza

2 Komentáře

  1. Mircea napsal:

    Nádhera! Navíc všichni hosté a cizinec po dvou kolech 100%. To je pěkné, jak jim to za Unichess jde.

  2. Jan Bartoš napsal:

    Ještě dodatek k remíze Sharashenidze- Šimek. Vylíčil jsem to dle rozhodčího, ale Péťa mi napsal, že remízu nabídl soupeř. Tím se leccos vysvětluje.

Komentář

© 2021 UNI Chess.