V pondělí nebo v úterý, doma nebo venku…Géčko drží čistý štít!

4

Kapitán Míra byl pracovně mimo, takže přišel pozdě a neměl tedy takový přehled..no a také má zřejmě mladší dítě a tedy méně času, tak mi tentokrát přenechal komentář,  přítomným fanouškům jeho VJabcdhxVJcdefg se omlouvám za jiný styl!

Pondělí nebo úterý, doma nebo venku…u Géčka to je zatím jedno fuk…, po vítězství s papírově silnějším Motorletem B, jsme si podali i soupeře z nejslabších, tedy Bohnické D.

Lustrační občanková procedura všech proběhla úspěšně, šli jsme vlevo přes paní a vycházeli vpravo přes pána! Je pravda, že to za to stojí..nedostáváte klaustrofobické mhy na šachovnici jako U Průhonu 56, je tam fakt místa!!

Začalo se přesně, vlaječky a skórovník postaveny….jen nám chyběli dva hráči, na trojce Rinat Magsumov, který den předtím hrál za eF a na nás jaksi opomněl a na sedmičce Jirka Šlemr, který uháněl z Karlových Varů autem. Hráli jsme tedy s vědomím  0-1..a s tím, že Jirka dorazí a soupeře zcela jistě porazí!

Na mé dvojce jsem vyfasoval jakéhosi Šenkýře Petra, který přijel prý ze Šumavy, měl na sobě nějaké pohorky a zimní svršky…za šachovnicí jsem zažil již leccos, ale jeho cesta po prvním tahu se převlíct do „civilního,“ zpět zatáhnout druhý tah a opět se vzdálit a sundat botky, vzít si bačkory, znovu zatáhnout         a pěkne si svršky složit, to bylo i na mne moc…. V „přetahované“ francouzské nejprve přišel o pěšce e5 a ve dvanáctém tahu o střelce na g5, pak začal vyzvídat jaké mám Elo a když jsem mu řekl, že nemám, ale hraji dobře…tak to vzdal!!))  1-0, resp. již 1-1. Nutno dodati, že se strašně omlouval za svou roztržitost                   a přebíhaní, řekl jsem že se dalo počkat, pak mne ještě vyzval na rychlý rapid, ale dopadl stejně, né-li hůř, bylo mi ho líto, přijet kvůli týhle patálii ze Šumavy?

Mezitím se Robert na jedničce dohodl na plichtě 1,5-1,5  a vypadalo to zatím všelijak, protože na sedmé stále prázdno! Při pohledu na fotky nevětříte zatím nic zvláštního, dva týmy, normální šachisti..cvakání hodin a odkašlávání. Tedy dokud nezmizel ten Šenkýř ze Šumavy, který tam pobíhal ješt půl hodiny! Stačí ovšem kouknout na šachovnice, na osmé již Milan dámu na víc, i když svou si v průběhu šikovně schová za všechny figury a pěšce, aby prakticky na nic neměla vliv, stařík se/viz foto/ pečlivě přitom věnuje útoku      a své láhvi Ginu London Hill.., zatímco spořádaný Milan popíjel pouze Kofolu….hurá..mezitím dorazil Jirka a šlo se na věc!

Na šestce se to tak nějak ve Španělské nevyvedlo Jirkovi Králíkovi, místo a6 zahrál Jf6, bílý sebral koně na c6 a po bx  pika e5, klasická zápletka, řeknete si, ale protože nehrál ani d5 ani De7, ovlivnilo to celý zápas    a zmátlo to tým! Crawley na 5tce šel také svou pečlivou hrou za  svým a nebylo pochyb, pokud někde něco nepřehlédne, že si na dámském křídle vydobil respekt a výhru. Adéla na trojce se zatím držela v jakési polosmírné pozici, s hostujícím hráčem Holdie Praha Šafaříkem..no uvidíme!

No když se to obešlo po čtvrté s foťákem, již na šetce proběhla poptávaná remis, takže 2-2, a vypadlo to, že soupeř byl neskonale šťastný, i když pozice ve věžovce a hrstkou pěšců nebyla nijak definitivní a stála by za prozkoumání! No budiž…Jirka zatlačil soupeře na sedmé k rozhodujícímu rychlonátlaku a bylo po ptákách 3-2, Crawley se protalčil na 7 mou řadu s věžema a kdo nebyl chvilku předtím u této šachovnice, myslel si, že protihráč má již o dámu míň, chyba lávky/viz foto/ zřejmě kavárenský hráč pan Rejzek, ji držel asi 2minuty v ruce za hlavou, ovšem  po položení došlo rychle k její  výměně za obě věže, pak Crawley dobral  koně a šmytec!  4-2….no a to již Milan rozhýbal co mohl a ustál tlak Ginového mága pana Dvořáka a šlo se na 5-2..A co Adéla? Vypadalo to na figuru, i když tam byly jisté svízel s vazbami na dámu, ale šikovně to odvrátila a zkušenému hráči bylo jasné, že jediná šance je položit krále, což se stalo!

Super…6-2!!

Tentokrát se šlo do putyky, minulá parta, zřejmě céčko nás poslalo do Avionu, no dobrá vypadalo to slušně, poměrně nezahuleně, takže se kapitán poohlížel po jimi zmiňovaném řízku za 99,-, ale smůla, nikde nic…došlo tedy na chuťovky…pivo bylo dobré ale horšilo se od sklenice…asi vypli chlazení, ach jo!

Lokáda ovšem NEVER MORE! To raděj Kovadlina!

p.s nutno dodat, že pán na osmé pil sice z láhve Ginu, ale měl tam vodu..no Milan svou kofolu nedopil         a zapomněl ji v klubovně!

Zdar  Zdeněk Kovář

IMG_3516

První prkno v poklidu na druhém již po boji, třetí kontumace!

IMG_3517

Flaška brzy padne!

IMG_3518

Adéla tahala nejdýl!

 

Zatím se nic neděje!

Zatím se nic neděje!

IMG_3522

Všechny ruce na osmičce ve hře!

IMG_3523

Milan pouze kofein!

IMG_3532

Kde je ta černá dáma?

IMG_3528

Často se po některém z tahů, v tomto případě soupeřových, odbíhá na chodbičku s rukou na ústech!)

IMG_3536

Černé na bílém!

IMG_3538

To není Fisherův volební štáb,i když smrdutý vzduch byl Avionem ještě cítit,  to je Era Gé a hosté!!

 

 

 

 

 

 

 

4 Komentáře

 1. robik napsal:

  Díky za pěknou reportáž a fotky (možná by ty ksichty stály za trochu retuše, ale jinak dobrý). Jenom pár upřesnění:

  Remízu jsem dával, až když už Jirka Šlemr na sedmé přišel – měl cca 20 minut zpoždění a já jsem u partie setrval něco přes hodinu. V té chvíli už bylo vidět, že Greg Crawley stojí dobře a působil na mě dojmem, že ví co dělá, a zároveň jsem počítal, že vyhrajou poslední dvě desky (Milanův soupeř už neměl dámu a Jirka Šlemr měl nejslabšího šachistu v Praze s ELO jen těsně nad 1250).

  Pro statistiky: jednalo se o remízu č. 001 (zívačka u dámského gambitu – pěkně to stojí, ale nevím, kudy do toho říznout) kombinovanou s remízou č. 132 (Hamplova sušárna – znám soupeř už léta, nehraje zase tak špatně a většinou když jsem moc aktivní, tak s ním prohrávám).

  Jirka Králík se jmenuje Kracík, jestli se teda nerozhodne používat pro svoji šachovou kariéru pseudonym 😉 Remizoval ve věžovce s různopolnými střelci, která by se vyhrávala asi docela těžko. Sice jak jsme mu ukázali v hospodě, že mohl v průběhu partie vyměnit věž za dvě lehké figury a pěšce s tím, že by měl super pozici s dvěma střelci proti věži na otevřené šachovnici, ale i tak byl jeho výkon nadějí do budoucna.

  Od Efka jsem dostal doporučení na http://www.restauracekorbel.cz, kde mají Plzeň a otvíračku do půlnoci, takže můžeme vyzkoušet příště …

 2. Pedro napsal:

  Super reportáž a gratuluju géčku. Až postoupíte do extraligy, tak ale bude po romantice. 🙂

 3. Miroslav Kozel napsal:

  Pěkná reportáž, díky Zdeňku! Třetí kolo už v pondělí na Pragovce a sestava se rodí těžko, ale nejpozději zítra ji budu mít. Každopádně se chystá pár mexických překvapení. A o tom, že je tam hospůdka přímo na hřišti doufám víte. Jestli nezapomenu vezmu šachy do hospody, které pak svěřím do péče nejaktivnějšímu hospodskému rozebírači.

 4. sid kovar napsal:

  Ano, ano omlouvám se za nepřesnosti, je toho vokolo moc a se jmény mám vždycky potíž, slibuju doučím se je…!!

Komentář

© 2021 UNI Chess.