Telepatický přenos z Yachtklubu

1

Druholigového hitu Poštovní spořitelna B – Karlovy Vary se nemohu zúčastnit pro Open Plzeň. Telepatické spojení zajistí převážně t-mobile, tarif Víkend. KV mají na poměry v soutěži výrazné trio Štočková, Soukup,Vlasák a poctivý druholigový zbytek. Nám budou chybět Kozák a já, vzhledem k šíři kádru to není žádná tragédie.

Stará karlovarská struktura

Ve 12:30 přichází první zjevení. KV nastoupily 1-6 plus Hlaváček a Fric. Na 3. a 4. desce se odremizovaly dcě výměnné slovanské: Vozka-Vlasák a Tichý-Pokorný. Vedení 2:1 nám zajistil Šura, který zmatil ve španělské Hlaváčka. Vedení je ale virtuální, protože Kuba na 6. obětoval figuru a je prohraný.

Ve 13:15 stav trvá, řada partií se přiostřuje.

Ve 14:00 se situace zhoršuje – Kuba už dokonal, Šimek remizoval se Soukupem dříve slibně vypadající pozici s figurou za nějaké pěšce – nakonec poziční dynamická remis. Stav tedy 2,5:2,5, Kovář je prohraný se Štočkovou, Pletánek má lepší věžovku s Čontošem a na osmé Nováček velmi nejasnou pozici s Fricem.

V 15:30 přicházejí další zvěsti – Vojta Kovář už také dodělal, KV tedy vedou 3,5:2,5, Pletánek prý snad vyhraje, ale špatně stojí Nováček (pěšec míň) a s ním celý zápas!

15:35 – zase slyším hlasy, tentokrát již naposledy. Pletánek jen remizoval, Nováček prohrál… a Poštovní spořitelna B prohrává s Karlovými Vary 3:5.

Obávám se, že se mi to jen nezdálo.

Jeden komentář

  1. ladkovar napsal:

    Nezdálo,opravdu nezdálo.Poznámky kapitána přímo z jámy.
    Bohužel až na miniaturku Šury,lze těžko hovořit o nějakých plusech.Tentokrát se nám nepodařilo vyhrát ty lepší pozice(Šimek,Pletánek)natož něco obrátit ani vynutit(Nováček,Kuba).Kovářovi to nejde,v každé partii se mu podaří najít díru ,bohužel ve vlastním postupu( v partii dokonce v jedné chvíli -6 pěšců).Ale za každou prohru může kapitán.Dnes hlavně proto,že majitel nemovitosti(Slavoj Litoměřice)šetří na nesprávném místě.Netopily,zima,zmrzla voda,prasklo šroubení,voda netekla,kýble a pod.A to bylo ještě štěstí,že jsem tam šel včera,jinak by tam nebylo 20 stupňů,ale 15.No nic,alespoň je to zajímavější.L.K.

Komentář

© 2021 UNI Chess.