Space Poštovní spořitelna – Zlín 3,5:4,5

0

Space Poštovní spořitelna – Zlín 3,5:4,5

Komentář kapitána

Nedělní zápas začal mnohem klidnějšími pozicemi než v sobotu, ale jak se posléze ukázalo byla mu také souzena vysoká rezultativnost.

V první vlně skončily 4 partie a prohrávali jsme 1:3. Lukáš Černoušek prohrál černými nějak sympatickou stonewallovou strukturku s GM Polákem (2456). Tomáš Studnička v komplikované pozici přehlédl s IM Vavrákem (2474) protiúder a pokus o poslední šanci s obětí věže nevyšel. Jindra Kuba se svou agresivní hrou tentokrát uspěl a IM Chytílka (2405) zmatil. Miloš Kozák na osmé bílými s Bažantem (2394) v 6 slovech – rovina, ztráta pěšce, nenalezená kompenzace, prohra.

Ve druhé vlně Vojta Kovář černými jednoznačně pozičně přehrál a chladnokrevně realizoval výhodu s IM Sosnou (2379), který je jinak tuhý jako houžev. Martin Řehořek podle mě otočil partii a každopádně vyhrál černými s IM Čechem (2430), který hrál za nás loni v 1.Lize a je znám svou pevností. 3:3!

Zbyla troska partie Pavla Vávry, kterému tentokrát nevyšla intuitivní oběť s IM Meszárosem (2390), i když dle analýzy byla asi korektní, a pak kladl záludný odpor v mizerné koncovce, ale marně. A Petr Šimek, který černými s IM Lipkou 2431 hrál variantu s pěšcem méně a dvojicí střelců, dokopal to až do remízové věžovky s pěšcem víc a v té bojoval až do patu.

Pěkný zápas, který jsme při štěstí nemuseli prohrát, se soupeřem evidentně silnějším.

Komentář

© 2021 UNI Chess.