Skokanka ledna v Unichessu – Anna Marie Koubová

0

Spolu s novým rokem jsme se dočkali rekordního skoku dosud v našem oddíle nevídaných rozměrů. Anička Koubová získala celých 243 bodů, což se spoustě z nás, kdo nezažil elo jako dítě, nepovedlo za celou kariéru. Odrazila se už koncem prosince na vánočním openu a skok dokončila na tom pražském v lednu. V ratingovém pořadí tak poprvé přeskočila tátu Libora a kromě mnoha dalších také pisatele tohoto článku. Druhé místo si třemi výhrami v ligách zajistil Petr Bakalář (+20) a třetí místo Jindřich Kuba (+15), který ze tří ligových kol vytěžil o půl bodu méně. Dále už se poskočit podařilo jen osmi dalším členům oproti sedmnácti, kteří ztráceli.
Dvojciferný skok kromě medailistů předvedl už jen Miloš Kozák (+13) především díky mariánskolázeňskému openu. Vítězslav Miskolczi poskočil (+6) díky dvěma remízám ve 2. lize proti silnějším soupeřům. Jan Bartoš, Martin Čížek, Daniel Husa a Petr Šimek skákali shodně (+5), Vladimír Bretšnajdr (+4) a nejmenší posun vpřed zaznamenal Tomáš Popper (+2).
V mírném pásu ponoru se tentokrát ocitli Martin Doležal (-1), Kristýna Havlíková (-2), Petr Pokorný (-3), Josef Lácha a Petr Šplíchal (-7) a Vojtěch Kovář a Jaroslav Sysel (-9). Mě osobně stála premiéra ve druhé lize a dvě prohry už ponor dvojciferný (-10). Celých devět našich hráčů na tom bylo ještě hůř Lukáš Nevoral (-12), Jan Hruška (-14), Jan Lamser (-14), Jiří Král (-16), Alena Černoušková (-17), Martin Řehořek (-18), Libor Kouba (-22), Anna Bálková (-34) a Olga Jaščenko (-42).
Naši hráči se v lednu zúčastnili kromě domácích ligových soutěží také lig v Německu a Rakousku. Z individuálních turnajů se vyplatil výlet do Mariánských Lázní. Z hlediska dětských účastníků přinesl zisky také pražský a vánoční open, naopak pro dospělé hráče a hráčky byly tyto dva turnaje pohromou a podobně dopadl i výlet do maďarského Kecskemetu.

Komentář

© 2020 UNI Chess.