Finis coronat opus!

2

Sotva Pedro vyhlásil anketu o výsledcích jednotlivých Unichessů v kalendářním týdnu, přišla série pohrom, jak se lze dočíst v řadě předchozích článků. V městských soutěžích uspěl jen Unichess E…

O víkendu série nezdarů pokračovala. V sobotu na své pouti za záchranou v Extralize hrálo áčko v Frýdku-Místku. Soupeř byl sice blízko dna po 2 prohrách a 2 remízách, ale s týmy se 4 hráči kolem 2600 se bůhví proč blbě hraje. Vskutku jsme 4 supervelmistrům vyrvali jen půlku (Bernášek s Azarovem), na zbytku šachovnic jsme kontrovali jedinou výhrou Mariána Jurčíka se Zwardoňem a 3:5 bylo na světě.

V neděli byla nejprve dohrána neúspěšná remíza béčka s Jiskrou Hořice. (A vrhli jsme se na online).

Trend se naštěstí obrátil v pravou chvíli.

Prestige Photo Unichess hrál extrémně důležitý zápas v Litovli. Tomuto dlouholetému extraligovému klubu se letos nevede, po 5 kolech byl bez bodu a s jedinou vyhranou partií. Hrálo se tedy nejen o náš bodový zisk, ale i o eliminaci bodů pro konkurenta v záchraně. Zápas vypadal zprvu velmi nadějně. Marián Jurčík opět vyhrál (s Roškem), stejně jako Michalík se Sadzikowským. Drama přivolala nehoda Černouška, který během pár tahů zruinoval svou nadějnou pozici s Kanarekem. Partie za partií končily remízou nebo bylo skoro jisté, že tak skončí. Naděje domácích se upřely na partii Studničky proti našemu Vávrovi. Pavel měl velmi nepřehlednou koncovku a velkou časovou tíseň, ale výzvu zvládl.

Mrzutý týden skončil parádně! Máme v Extralize 8 bodů a jsme na 7. místě. Záchrana se stává velmi reálnou, jakkoli nijak jistou. Jsme přece jen jenom za půlkou soutěže.

2 Komentáře

  1. Mircea napsal:

    V neděli jsem opustil dosah internetu po remíze kapitána. Když jsem se v půl páté konečně zase připojil na wi-finu, tak sem pomalu a opatrně roloval on-linema, až sem to tam úplně dole našel a mohl se zaradovat! Zatím tedy nejhorší víkend je pořád ten brněnský, tak ať to tak zůstane!

  2. Oxanka napsal:

    Je brzy ještě slavit, nicméně gratulace a už se těším až to oslavíme!

Komentář

© 2021 UNI Chess.