Čtyři ERA-týmy na obřím turnaji družstev v Pardubicích

0

Známý rychlý čtyřdenní 7 kolový turnaj čtyřčlenných družstev při gigantickém festivalu v Pardubicích není jen přeborem republiky v této disciplíně, ale především oblíbeným místem šachově-společenského setkávání. Soutěží oficiální klubová mužstva i ad-hoc sestavy, včetně zahraničních. Turnaj se letos vyvedl v impozantních rozměrech 103 týmů.

Na tuto hromádku jsme přihodili 4 ERA družstva. Prvoligová směska ERA A (Kovář,Bartoš,Pokorný,Kozák,Lamser) se od počátku drze přimotala k čelu – po 3 vítězných kolech byla 3. a po remízovém čtvrtém pátá. Vysoko se ochomýtala i ERA B (Jedlička,Karásek,Vala,Šplíchal,Popper) – po dvou výhrách přišla senzační remíza s legendárním ruským Yamalem, když Jedlička porazil IM P.Potapova a Šplíchal dokonce GM A.Potapova (blahopřeji)! Po 3.kole bylo béčko 14. a po následné prohře 20. ERA C (Fráňa, Hykš, Hruška,Wadura, Chrobák, Kracík)  je útočištěm některých našich méně zkušených hráčů, plácala se u dna, ale ráznou výhrou ve 4.kole si snad spravila chuť. ERA D prodělala těsně před soutěží zmatené zemětřesení v sestavě, ze kterého vyšla překvapivě silná (Kralovský,Hula,Běloušek,Jelínek,Pospíšil), a po4 kolech má 50% a střed tabulky. Péťa Pospíšil neohroženě kapitánuje tým mnohem silnějších hráčů a ještě má sám 2,5/4!

V 5. kole prohrálo jen áčko a spadlo na 16. místo. Stejně bodů má i vítězné béčko (22.). Déčko výhrou poskočilo na 33. místo a má jen o bod míň. Vyhrálo i céčko, které je z nejhoršího venku (77.).

Poslední dvoukolo přineslo smíšené výsledky. Áčko ráno vysoko smetlo mladé soupeře a odpoledne prohrálo zmateně s Lípou A. Celkem 9 bodů a 18. místo. Béčko dopoledne prohrálo s Lípou A a odpoledne vyhrálo jediné letošní derby s déčkem. Výsledkem je také 9 bodů a 24. místo.

Mimochodem ad Lípa A – toto sympatické střídavě 2 ligové a divizní družstvo se vklínilo mezi celebrity a skončilo 4., což mu velmi přeji.

Déčko dopoledne remizovalo, odpoledne prohrálo derby a skončilo na 50. procentech a 49. místě se 7 body. Céčko zaznamenalo také výhru a prohru a skončilo 77. se 6 body, mimochodem jako jediné z našich nad svoje nasazení.

Za zmínku stojí i tradiční účast spřáteléného družstva Letuška složeného zejména z partnerek šachistů. Letos dolétla 101. předpředposlední se 3 body, příště bude líp.

 

 

 

 

Komentář

© 2020 UNI Chess.