Béčko má bod!

2

Unichess B nepropadá v osamění dna tabulky typickým neduhům jako je deprese hráčů a nechuť nastupovat. Přesto se zápas v Hradci jevil od počátku jako smolný. Málem jsme nedali dohromady sestavu pro nemoci, zaneprázdnění a jiné šachové akce. Různá protivenství potkala i náš autopark, takže litoměřická sekce se kodrcala v dodávce mimo dálnice a pražská jela vlakem v 7:11… Nedařilo se ani foťáku, který se po 2. fotce vybil.

Soupeř nastoupil středně silný, s 1 velmistrem, bez Votavy, Juptnera a Prymuly.

Uklidňující půlbod udělal na 2. stole Kozák bílými s Roškem. Soupeř ho zkoušel v české Benoni, ale domohl se pouze horšího byť složitého postavení, a Milošovu obligátní remízu přijal. Další bílá partie se nepovedla Dvořákovi na 4. s IM Možným – něco složitě vymyslel a tím ji zcela zkazil a posléze prohrál. Naprosto kuriózní partie proběhla na 1. stole, kde jsem hrál černými s GM Petrem. Podařilo se mi špatným pořadím tahů (v 5. tahu ve španělské!) upadnout do trapné pozice, kde bílý měl za figuru nějaké pěšce, mého krále v centru a strašnou vazbu. Partie kolísala v různé míře výhody soupeře až do zlomového okamžiku, kdy můj zoufalý výpad, objektivně pozici zhoršující, vedl po přirozené nesprávné odpovědi k vyrovnání šancí velmi divným manévrem. V závěrečné pozici se už bílá věž a pěšci, velmistr i motor obávali mých 2 střelců a nabídli remis. Tím partie skončila.

(Kapitánský oběd, steak a domácí hranolky, Staropramen.)

Pak přišly smíšené zprávy – na 8. prohrál Šplíchal bílými s Ptáčkem Trompovského, ale na 7. se Pepa Lácha tak dlouho bránil iniciativě Šafaříka v anglické, až mu dal mat. V závěru nám vyšly 2 partie, které už dlouho vypadaly slibně. Na 5. Jaščenko černými s Jezberou (specialistou na sicilskou s f4) stála v této variantě od začátku dobře a zvládla i následující kombinace. Na 6. Nováčkovi hrál na Trompovského Doring náročné gxf6, ale takové šachy Honzovi vyhovují a po mnoha příhodách vyhrál. Na 3. stole čelil černými Formánek Nunově pozičnímu pojetí sicilské, dlouho měl pěšce míň v koncovce, pak prý dosáhl jezdcovky s jediným pěšcem, ale stejně ji prohrál.

Celkovým výsledkem je náš první zápasový bod v celkem bojovném duchu, se 3 vyhranými partiemi. Ze zvadlosti se vymanila i litoměřická skupinka, dodávka přivezla 2,5/3. Samozřejmě jsme pořád jasně poslední a už to tak i zůstane.

Hrůza

Hrůza

Ranní vlak

Ranní vlak

2 Komentáře

  1. Mircea napsal:

    Gratulace! To je BOD, od kterého se v příštích letech odrazíme 🙂

  2. robik napsal:

    Vtipná příhoda: Večer jsem seděl u známých a kamarádka zmiňovala, že ráno jela vlakem se šachovým družstvem. Postupným ohledáním jsme došli k závěru, že to bylo naše Béčko na cestě do HK 😉 Měla vtipné komentáře: „No já jsem nejdřív podle řečí myslela, že jsou to hokejisti, říkali něco o první lize a že na ně vlítnou. Potom jsem se na ně teprve podívala a usoudila, že hokejisti to asi nebudou a nakonec se prozradili poznámkou o matu …“ 😉

    Gratulace k remíze …

Komentář

© 2021 UNI Chess.