28. října 1598 – sobota

0

10. kolo Extraligy přineslo opět dvě prohry, velmi čestný výsledek tentokrát udělalo béčko a zápas se nepovedl áčku.

Unichess A prohrál s Turnovem 2,5:5,5.

Máme sice pěknou výhru Bernyho nad Šimáčkem a Lukáše nad Cyborowským plus solidní remízu Peťa s Ftáčnikem, ale dole katastrofálních 0:4. Včetně Péti Šimka, který nastavil figuru a Vojty, který se vzdal v lepší pozici. Br.

Béčko prohrálo jen těsně s Labortechem!

 

Zachránit jsme se mohli jen teoreticky dvěma výhrami a výhradně na úkor Labortechu. Je nám velkou ctí, že soupeři se nás patrně natolik obávali, že nastoupili ve jedné ze svých nejsilnějších sestav v sezóně, se 2 2400+ navíc oproti pátku.

V podstatě neprohloupili. Odehráli jsme jeden ze svých nejlepších zápasů. Nahoře Vávra senzačně odremizoval černými Mitona  (skoro 2600) a byl i vyhraný. Martin Jurčík po dlouhém boji odpůlil Kočiščáka (skoro 2500) a na 4. Vrbata Jakubiece (2474) s pozice síly. Jenom Pařízka přehrál Biolek ml.

Dole bylo ještě líp. Řehořek remizoval s Veličkou a Petrová udržela dlouhou koncovku s pěšcem míň s Rašíkem. Šlampa dokonce ošejdil v horší pozici Tallu a zaknihoval naší letošní pátou partiovou výhru. Na osmé bohužel prohrál Kozák s Koziolem, jediným soupeřovým hráčem pod 2400.

Prohra byla čestná a sestup je jistý…

Komentář

© 2021 UNI Chess.