Vyšehrad jsme nezdolali

0

Déčko sehrálo další vyrovnaný zápas, tentokrát s Vyšehradem E, kde byl celkový výsledek dlouho na vážkách, bohužel nakonec z toho rezultovala těsná prohra 3,5:4,5. Zatím se mi zdá, že tato soutěž bude poměrně vyrovnaná, když zde nevidím jasného favorita, ale ani jednoznačné outsidery. Z toho důvodu bych vyhlásil prvotní cíl získat dostatečný počet bodů k záchraně, to znamená alespoň tři další výhry a pak uvidíme.

Jednotlivé šachovnice jsou opět v Pedrově tipovačce, takže přidám opět svůj subjektivní pohled J

První skončila partie na druhé šachovnici, kde Michal rozehrál pevně sicilskou a soupeř se nepokoušel ji lámat a nabídl remízu, která byla přijata i s ohledem na možnost připravovat se na nadcházející VŠ zkoušku. Pak jsem remizoval já na první, poté co jsem dvakrát odmítl soupeřovo remizové vábení. Hrál se divoký Trompowsky, kdy jsem soupeři záhy znemožnil rochovat a zdálo se mi, že stojím líp. Ztratil jsem ale hodně času vymýšlením jak pozici zesílit a když jsem měl naopak pocit, že se převaha rozpouští a mohla by přijít nepříjemná časovka, tak jsem raději remízový přístav neopustil. Další remízu zařídil na sedmé Pavel, v partii se měnilo a měnilo, až zbyla koncovka lehkých figur, kdy měl Pavel sice izolovaného pěšce v centru, soupeř ale nenašel cestu jak ho dobýt. Pak jsme se dostali do vedení! Tomáš přišel sice o něco později, ale orangutana už snad ochočil natolik, že pár minut ztráty ho už nerozhodí. Soupeř se pokusil o útok na krále, dostal ale kontrhák přes slabou poslední řadu. Bohužel další výhra už nepřišla a s postupujícím časem jsem marně hledal na šachovnicích stéblo, kterého by se dalo chytit.

Jarda H. odmítl remízu – já sám jsem mu věřil, že z toho třeba v časovce něco vykřeše, bohužel po přehlédnutí soupeřových taktických možností, ztratil kvalitu s pěšcem a pozice byla v troskách… Do vedení se pak hosté dostali hosté výhrou na poslední desce, kde Radko stál dlouho hůř, ztratil kvalitu, soupeř však váháním nabídl šanci vzdorovat a jeho cesta k bodu byla dost lopotná, ale nakonec přeci jen našel, jak svého volňase uplatnit. Druhý Jára v týmu přestál bez úhony časovku, ve zcela rovné pozici se pokoušel získat alespoň náznak výhody, ale soupeř nepovolil. Poslední pak dohrál Martin s veteránem soupeřova týmu, který před časovkou Martinovi nepříjemně zatápěl, Martin tak raději obětoval kvalitu se ziskem ještě jednoho pěšce se vzniklou koncovkou, která šla držet, ale bohužel ne hrát na výhru…

Pokud se budeme scházet v ne příliš záplatované sestavě, tak věřím, že body přijdou. 

Komentář

© 2021 UNI Chess.