Vítězný Únor Unichessu

8

Unichess A měl v 1. lize první ze 3 pokusů o zápasovou výhru dělící ho od Extraligy. Na Kobylisy jsme nastoupili v dosud nejslabší sestavě – bez velmistrů, jen se 2 písmenkovými hráči. Plus plánovaná neúčast Šimka, který nehrál proti rodnému klubu. Soupeř ovšem také nebyl úplně kompletní.

Proměnlivá výstava v Kaštanu dnes zahrnovala nedopalkové instalace, pořízené jistě s nasazením zdraví autora.

Memento mori

Memento mori

Vajgly se zrcadlem

Vajgly se zrcadlem

Vajgly se žárovkou

Vajgly se žárovkou

Vajgly s popelníkem

Vajgly s popelníkem

Zápas sám se vyvíjel od začátku dobře. Obsahoval i několik partií, které byly na pohled nejasné, ale ve skutečnosti jednobrankové pro nás.

Jako první jsem takovou vyhrál na 7. bílými s Pařízkem. Kobyliský talent neměl zkušenost s podvariantou Sämische v královské indické a upadl do bezperspektivní pozice.

Pařízek má šachovou budoucnost před sebou!

Pařízek má šachovou budoucnost před sebou!

Podobným způsobem přidal druhý bod na 3. desce rovněž bílými Vávra s Formánkem, který nevyřešil Trompovského. Třetí přišel z partie na čelním stole, kde hrál s bílým Černouškem Hinks-Edwards odbočkovou Francii. Mně se to jevilo složité dost, ale motor to má za další jednobrankovku.

Elita zápasu

Elita zápasu

Na 6. desce Kuba s další nadějí z Kobylis Slovákem černými čaroval v Paulsenovi a snědl několik pěšců za cenu slabých černých polí. Patrně to bylo správné, pak se to zkazilo a zase zlepšilo, bílý nakonec úspěšně zachraňoval remízu díky různopolným střelcům.

Jindra se těší na boj!

Jindra se těší na boj!

Za stavu 3,5:0,5 se chvíli čekalo na postupový bod. Dodal si ho kapitán Kovář osobně. Partie černými s Dvořákem v Rétiho systému na 4. stole rozhodně jednoznačná nebyla, ale podařilo se mu přehrát soupeře z nejasné pozice. 4,5:0,5!

Kapitán pro Extraligu!

Kapitán pro Extraligu!

Body pršely dál. Na 8. stole hrála černými Jaščenko s Plašilem Bogo-Katalán s a5, d5 a dxc4. Bílý zpočátku měl za pěšce kompenzaci, ale pak Olga opanovala hru a dovedla partii k naší šesté výhře.

Zbylé partie byly nejdelší a nevím, v jakém pořadí skončily. Řehořek na 5. stole bílými s Chmelem rozehrál zahájení (Rétiho) nenáročně, ale o to přísnější byl ve střední hře. Byl jasně vyhraný, ale upustil to do koncovky s materiálem navíc, kterou asi skoro nešlo vyhrát. Na 2. stole Jirka černými se Svatošem rozvrátil experimenty v Londýnském systému. Dle silikonu úplná jednobrankovka, v lidské realitě obtížná partie s asymetrickým materiálem.

Osobně jsem rád, že naši jediní záporní hráči (tj. náhradníci Olga a já) jsme se dotáhli na 50%.

Potenciálně nervózní zápas jsme zvládli v pohodě na našich druhých 7:1. Kamarádům z Kobylis bohužel na cestu do 2. ligy můžeme věnovat jen melancholické zátiší.

Městské zátiší - už chybí jen rozzářená Raifka

Městské zátiší – už chybí jen rozzářená Raifka

Takže Unichess A postupuje do Extraligy, a to máme teprve únor! Chtělo by se říct, že jsme po soudruhu Gottwaldovi první, kdo to v naší skupině dokázal, ale nebyla by to pravda. Například v sezóně předminulého návratu Mahrly do nejvyšší soutěže (2011/12) tato vyhrála před námi o 10 bodů.

Náš výsledek je dostatečně impozantní i tak. Například máme o 50% a jednu partii více výher než druhý Jičín (43 proti 28). Mimochodem partie vyhráváme rádi: stávající rekord (až kam tabulky sahají do 2005/6) je 45 kousků a dělí se o něj Mahrla ve zmiňovaného ročníku 11/12, Novoborský A na cestě vzhůru 05/06 a … my sami 14/15 (a byli jsme jen 3.!).

8 komentářů

 1. jarda hadrava napsal:

  Hurá!!! Velká gratulace k postupu.Tak už se zase můžu chlubit, že hraji v extraligovém oddílu… 🙂 Zajímavé je, že nejlepší letos jsou A a ž (příkladný přístup, docházka i obětavost včetně výsledků), to ostatní mezi tím je větší či menší bída… 🙁

 2. Honza Hučín napsal:

  Skvěle, přátelé.
  Jardo, zapomněl jsi na céčko 😉

 3. Oxanka napsal:

  Velké gratulace! Jen mě děsí, že se nenajde sponzor a kluci budou v extralize nejen chudí, ale i bez velmistrů… 🙁 Na druhou stranu jsou právě i díky tomu moji hrdinové!!!

 4. Mircea napsal:

  Suverenita, s jakou si naše áčko počíná, nezná mezí. Krása partií táhnoucí davy na online je takřka dechberoucí. Co však není vidět a je ještě více neuvěřitelné je nezdolnost našich řidičů, kteří vozí ostatní zcela zdarma na zápasy, sami nastupují k partiím a vozí body do mozaiky postupu a když se rok s rokem sejde zaplatí jako každý jiný oddílový příspěvek. Minimálně oni by si sponzora zasloužili!!

 5. Jan Bartoš napsal:

  Sledovanost téměř stejná jako u předchozí 2. ligy (o 4 človíčky míň).

  Námět pro Oxanu a spol: když tak hledáme ty sponzory, co kdyby Unižetky nafotily odvážný kalendář?

 6. ladkovar napsal:

  Moc gratuluju.Jste výjimečná parta. Láďa Kovář.

 7. annusch napsal:

  Pokud budu moct být říjen, jdu do toho 😀

 8. Petr Sp napsal:

  Taky gratuluji! Teď ještě vyhrát dva zápasy a udělat nějaký rekord 🙂

Komentář

Musíte být zaregistrováni pro přidávání komentářů.

Ketamine Dextroamphetamine Dihydrocodeine Tablets Flunitrazepam Concerta Actiq Ecstasy Ritalin Codeine Phosphate Scopolamine Pentobarbital Dilaudid Meperidine Rohypnol Buprenorphine DMT Secobarbital Buprenorphine Bupropion Fentanyl Citrate Oxynorm Sodium Oxybate
© 2016 UNI Chess.