V Kaštanu jsme k záchraně Hořicím nepomohli

6

sedm trubicekPo veleúspěšném 6. kole kapitán vyhlásil boj o postup, ale sestava postupně oslabuje. Po troufalém nahrazení Pavla Káni neužitečným autorem tohoto článku se dalším hazardním počinem stala účast Miloše na Czechtour v Mariánských lázních, pročež bylo na ledovém Kokořínsku nutné rozehřát Pavla Večerku. Ten ale v pátek odřekl pro nemoc a sestavu na poslední chvíli zachraňuje Pavel Káňa. Jelikož Kristýna ani Vlado stále ještě nemůžou, celé to připomíná karetní hru zvanou záchod, kdy odebíráme hráče základní sestavy a čekáme, kdy se domeček sesype.

Hosté z Hořic jsou zatím předposlední a tudíž motivovaní k záchranářskému boji, my to můžeme jako bitvu o přežití preventivně pojmout taky, máme to k sestupu blíž než k postupu. Uvidíme, co se sestavou udělá mrazivá noc, hořickým ranní cestu do Prahy nezávidím, ale body jim za odměnu dávat předem nebudeme.

Protože kapitán odfrčel do Mariánek též, nebude s velkou pravděpodobností textový přenos, rozhodčím je ale Pavel Háse, takže o průběžné informace na nss.cz nepřijdete.

Zápas začal velmi optimisticky. Po první hodině se mi všude zdály pozice rovné nebo lepší, o fous hůř se mi zdála jen ta moje. Hrálo se velmi plnokrevně, Pedro na druhé černými proti ruské se Sc4 získal dvojici střelců a výhodu, Jindra Kuba na třetí měl svého oblíbeného francouzského Winawera, Jarda na páté iniciativu. Kolem půl dvanácté náhle vyhrál Jindra a vedli jsme 1:0. Pak jsme dali dvě nadějné pozice za remis, Jarda ani Pavel přes znatelnou převahu cestu k prolomení obrany nenašli. Ve zběsilé přestřelce, kde čelil kavárenské oběti figury, ale podržel vrch Honza Nováček a už to bylo 3:1. Tou dobou Pedro mačkal soupeře v nestejných střelcích, pak obětoval kvalitu, ale bílý věčným šachem zachránil remis.

Bylo potřeba uhrát aspoň dvě remízy, nejblíž k tomu byla moje partie, kde se mi podařilo ve střední hře bez dam získat lepšího koně proti střelci a pak se dostat do pozičně lepší čtyřvěžovky. Časovkou jsme propluli bez ztrát a čtyřvěžovku se podařilo vyhrát, takže 4,5 a mohli jsme si oddechnout. Van na šesté stál ve střední hře kolem roviny, možná nepatrně hůř proti dvojici střelců, v koncovce pak obětoval jezdce a měl 4P:S+2P. Vojtově koncovce jsem nerozuměl, zdála se mi velmi ostrá a nakonec ji prohrál, Van ale remis suverénně prokázal. Celkově jsme tedy vyhráli 5:3 a se záchranou snad starosti nebudou.

Lysá remizovala v Turnově a na čelo tak ztrácíme jen tři body, bohužel ovšem nejsme sami – jsme o počet vyhraných partií čtvrtí za Děčínem a za krk nám dýchají Neratovice s Jičínem. Návrat do první ligy je tedy nejspíš jen teoretickou hříčkou.

6 Komentáře

 1. Jindřich Kuba napsal:

  Ja uz jsem vyhral

 2. Jindřich Kuba napsal:

  Sura na pate remizoval, na trech dalsich deskach stojime lépe

 3. ladkovar napsal:

  gratuluji.LK.

 4. Pedro napsal:

  Díky za milosrdný komentář, ale „oběť kvality“ musím uvést na pravou míru. Bude to znít jak komentář jednoho našeho spolužáka z MFF, ale bylo to tak: Získal jsem figuru, pak jsem okamžitě ztratil věž a bylo štěstí, že mi soupeř nemohl sebrat ještě jednu věž. Prostě jsem spočítal „vítěznou“ variantu a pak jsem ji odblical a už znovu neprověřoval (i když čas byl) a naběhl si na hák. Kdybych místo V8xd4 (idea exd4 Ve3 -+) zahrál třeba h5, V3xd4 atd., tak se soupeř mohl vzdát. Takhle z toho byla jen přivyhraná pozice bez kvality, kterou jsem nezvlád. Po tom šoku s Dxd3 jsem byl rád, že jsem to neprohrál. Družstvo naštěstí zahrálo perfektně, zvlášť doporučuju si přehrát Jindrovu oběť dámy. Jardovi a Pavlovi jsem odsouhlasil remízy, když stál Jarda trochu líp s horším časem, Pavel znatelně líp v poněkud nepřehledné koncovce, kde se obával protihry. Při tom vývoji zápasu jsme nemuseli nic lámat.

 5. Honza Hučín napsal:

  Přidal jsem k článku partie, Jindra fakt mistrovsky!

 6. Miroslav Kozel napsal:

  Gratuluji béčku k pokračování letošní (2013) vítězné série! Mirek

Komentář

© 2021 UNI Chess.